Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Cukr nejde s deštěm dohromady

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Na základě spekulací, podle nichž v tomto týdnu vyjde najevo, že sklizni cukrové třtiny v Brazílii, zemi největšího pěstitele zmíněné komodity na světě, brání v současné době vydatné deště, vzrostla v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S., dříve známé jako New York Board of Trade, cena nejaktivnějšího říjnového futures kontraktu na cukr. Podle posledních zpráv nadměrné deště v nejdůležitější pěstitelské oblasti Brazílie sníží výnos a zpomalí sklizeň. Vzhůru pomáhají ceně cukru také momentálně posilující ceny energií, které by mohly dopomoci v růstu poptávce po alternativních palivech.

Futures na cukr s říjnovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. o 0,09 centu na uzavírací cenu 14,08 centů za váhovou libru.

Ze stejných důvodů vzrostla v rámci včerejšího dne také cena bílého cukru obchodovaného na burze Liffe exchange v Londýně, konkrétně o 7,50 dolarů (1,9 %) na uzavírací cenu 412,5 dolarů za metrickou tunu.

V posilování pokračují oba zmíněné kontrakty také v rámci dnešních obchodních seancí, na burze ICE Futures U.S. o 0,18 centu a na burze Liffe v Londýně o 7,5 $.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.