Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Cukr klesl na úroveň čtrnáctidenního minima

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Pokles ceny jak na burze v New Yorku, tak na londýnské burze zaznamenaly v rámci včerejší obchodní seance futures kontrakty na cukr. Důvodem byly spekulace, podle nichž rostoucí dodávky cukru v Brazílii, jež je největším světovým producentem zmíněné komodity, pomohou narovnat dosavadní globální deficit. Podle zprávy průmyslové skupiny Unica vzrostla, v porovnání s loňským rokem, produkce cukru v brazilském jižně centrálním regionu, jež zastává 90 % celonárodní produkce, v první polovině měsíce května o 26 %. Proti růstu ceny cukru hovoří dále plány Thajska, jež je druhým největším exportérem zmíněné komodity, na prodej 92.666 tun surového cukru v aukci konající se 10.června a očekávání nárůstu produkce cukru v blížícím se novém marketingovém roce v Indii a Brazílii.
Futures na surový cukr s červencovým termínem dodání oslabil v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. o 0,46 centu (3,2 %) na uzavírací cenu 13,94 centů za váhovou libru.
Futures na bílý, rafinovaný, cukr s termínem dodání v srpnu oslabil během včerejšího dne na londýnské burze Liffe o 15,10 dolarů (3,2 %) na uzavírací cenu 456,80 USD za metrickou tunu.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.