Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

ČTÚ vydražil zbývající kmitočty, O2 Czech Republic za svá pásma zaplatí 1,47 mld. Kč

14.06.2016 | 16:53 0 Komentářů

Český telekomunikační úřad oznámila ukončení aukční části výběrového řízení na udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v pásmech 1800 MHz a 2600 MHz. Vydražené kmitočty jsou důležité pro tzv. kapacitní dokrývání v oblastech s velkým vytížením sítě.

„Operátoři získali další spektrum na uspokojení současných datových potřeb svých zákazníků. Není tedy důvod čerpání datových služeb uživatelům jakkoliv omezovat umělými překážkami, ale naopak v rámci podpory digitální ekonomiky je třeba podporovat další využívání datových služeb,“ řekl předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák.

Společnost O2 Czech Republic by měla zaplatit za získané spektrum celkem 1472,05 mil. Kč, společnost T-Mobile 729,9 mil. Kč a společnost Vodafone 442,0 mil. Kč.

„Mobilní data jsou jednou z hlavních a dynamicky rostoucích oblastí našeho podnikání. V rámci aukce jsme za nižší náklady, než je v Evropě obvyklé, získali frekvence, které do budoucna násobně posílí kapacitu sítě,“ uvedl Tomáš Budník, generální ředitel společnosti O2 Czech Republic, a dodal: „Do budoucna nám vydražené spektrum umožní nabídnout našim zákazníkům nejen stále rychlejší mobilní připojení i na technologii 5G, ale také rozvíjet další služby jako doplněk k fixnímu připojení. Získání spektra v pásmu 2 600 MHz je pro nás dalším krokem v přípravě na 5G.“

Akcie O2 Czech Republic (BAATELEC) dnes uzavřely s 1,3% ztrátou na 228 Kč.

Zdroj: ČTÚ, O2 Czech Republic

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.