Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

CTP reportoval výsledky za první pololetí

11.08.2021 | 08:54 0 Komentářů

Developerská společnost CTP reportovala své výsledky za první pololetí, které bylo dle slov managementu velmi silné. Společnost vykázala růst hlavních finančních ukazatelů a zvýšila plochu pozemků k výstavbě.

Během druhého čtvrtletí zvýšila společnost celkovou plochu pozemků na 14,7 mil. metrů čtverečních, čímž rozšířila svůj potenciál pro výstavbu a ziskovost. Na konci minulého čtvrtletí společnost disponovala 13 mil. metrů čtverečních. Výnosnost nákladů se ve 2Q zvýšila na 11,8 % při vytyčeném cíli 10 %. V minulém čtvrtletí činila výnosnost nákladů 11,5 %.

Hodnota vlastněných aktiv mezikvartálně vzrostla o 5 % na 6,4 mld. EUR při růstu míry obsazenosti o jeden procentní bod na 95 %. Anualizovaný příjem z pronájmu ve druhém kvartálu vzrostl o 3,8 % na 380 mil. EUR.

Společnost dokončila emisi zelených dluhopisů v hodnotě 1 mld. EUR za účelem refinancování bankovního úvěru a snížila náklady na cizí kapitál z 1,6 % na 1,22 %.

Výhled na rok 2021

Zisk na akcii by měl dle odhadů společnosti na konci fiskálního roku dosáhnout 0,5 EUR, když v roce 2020 činil zisk na akcii 0,44 EUR. Výnosy z veřejné nabídky budou dále použity na urychlení akvizice pozemků, financování ziskových projektů a získávání rentabilních nemovitostí.

Naše výkonnost za první pololetí demonstruje kvalitu našeho podnikání, které přitahuje vysoce kvalitní nájemce, jež podporují náš růst ziskovosti,“ uvedl v pololetní zprávě výkonný ředitel Remon Vos.

 

Developerská společnost vstoupila na burzu v březnu letošního roku. O působení společnosti a jejím podnikání se můžete více dozvědět v článku představení společnosti.

Zdroj: Bloomberg, CTP

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.