Neděle 28. listopadu. Svátek má René.

CTP navrhla převzetí Deutsche Industrie REIT za 800 mil. EUR

26.10.2021 | 15:08 0 Komentářů

Nizozemský developer CTP dnes oznámil nabídku převzetí Deutsche Industrie REIT v celkové hodnotě 800 mil. EUR, čímž by společnost vstoupila na významný trh s německými nemovitostmi.

Developer CTP dnes informoval o své nabídce o převzetí německé Deutsche Industrie REIT (DIR) v celkové hodnotě 800 mil. EUR. Cílem společnosti je získat v německé firmě plné vlastnictví a začlenit ji do svého podnikání. Po splynutí obou společností by měla kombinovaná hodnota portfolia CTP činit 7,2 mld. EUR.

Portfolio DIR zahrnuje 1,6 mil. metrů čtverečních obytné plochy na celkové rozloze 3,9 mil. metrů čtverečních půdy. Veškeré akviziční náklady jsou při ceně 728 EUR za metr čtvereční obytné plochy výrazně pod reprodukčními náklady (náklady, které by musely být nyní vynaloženy na pořízení stejného druhu a objemu aktiv).

Zakladatel CTP a výkonný ředitel Remon Vos uvedl, že CTP rychle naplňuje celoevropskou strategii aktivního růstu, kterou nastínila během svého vstupu na burzu (IPO) na začátku roku. Navrhovanou akvizicí společnosti Deutsche Industrie REIT by CTP dosáhla významného milníku v podobě vstupu na trh německých logistických a průmyslových nemovitostí.

Akcie CTP s tickerem BAACTP dnes klesají o 5,47 % na 484,0 Kč. Akcie Deutsche Industrie s tickerem JB7 dnes rostou o 35,31 % na 22,8 EUR.

Zdroj: CTP

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.