Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Čtení trhů pomocí profilace a price action: zlato, USDCAD

26.02.2019 | 10:31 0 Komentářů

Dnes se za pomocí profilace trhu a price action podíváme na vybrané instrumenty: zlato a USDCAD.

 

Zlato (FGOLD)

Týdenní graf zlata

Z dlouhodobějšího hlediska je zlato v pohybu do strany mezi 1 050 – 1 380 po dobu 5 posledních let. Zlato se nachází na důležité resistenci a reaguje na zavření skrytého gapu.

 

Denní graf zlata

Zlato se dostalo do oblasti hodnoty (oblast, kde jsou spokojeni nakupující i prodejci) ze začátku roku 2018 a lze očekávat alespoň krátkodobou rotaci na podobných cenách.

První support oblast je znázorněna zelenou linkou, jedná se o počátek iniciačního pohybu nahoru a zároveň zde lze očekávat reakci na zavření gapu.

 

TF H4 na zlatu

Z pohledu profilace trhu si můžeme definovat dvě support oblasti. První oblastí (blíže k aktuální ceně) je začátek silného pohybu vzhůru a očekávat lze reakci trhu na významný profil (HVN – high volume node).

Druhá support oblast je definována na podobném principu. Opět se jedná o oblast, kde v minulosti docházelo k souboji nakupujících a prodávajících a odkud se cena vydala razantním pohybem směrem vzhůru. U tohoto supportu je nutné počítat s možností většího pohybu proti (trh bude mít nutkání zavřít gap).

A jaká je sezonalita?

Zlato by se dle sezonality mělo v následujících týdnech pohybovat do strany.

 

 

USDCAD

USDCAD TF H1

USDCAD se pohybuje ve větším trianglu (červené trendlines) do strany. Významné support a resistence oblasti jsou znázorněny červeným a zeleným rámečkem. Jedná se o oblasti významné dle profilace trhu (POC a HVN). Reakcím by měly dopomoci i vyznačené trendové linie (linie trianglu).

 

 

Autor: Petr Plecháč, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.