Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Credit Suisse snižuje doporučení pro Lufthansu; Vestager říká, že německá aerolinka má být precedent

01.06.2020 | 14:04 0 Komentářů

Analytici Credit Suisse snížili doporučení pro akcie Lufthansa. Evropská komisařka pro hospodářskou soutěž M. Vestager říká, že dohoda EK s německou vládou ohledně pomoci Lufthanse výměnou za vzdání se míst na letištích ve Frankfurtu a Mnichově má být precedent pro další aerolinky.

Snížené doporučení

Německá aerolinka Lufthansa se dnes „dočkala“ sníženého doporučení ze strany analytického týmu Credit Suisse, a to z předchozího stupně neutral na underperform. Cílová cena byla taktéž snížena, konkrétně z 8 eur na 6,25 eur.

Dohoda EK s německou vládou jako precedent

Dnes o tématu vládní pomoci Lufthanse (více info zde) hovořila evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Evropské komise Margrethe Vestager. EK se o víkendu dohodla s německou vládou na tom, že Lufthansa sníží počet svých strojů na letištích ve Frankfurtu a Mnichově, což byla zásadní antimonopolní podmínka komise pro schválení záchranného balíčku (viz zde). Vestager pak dnes pro agenturu Bloomberg řekla, že Lufthansa bude v tomto v budoucnu sloužit jako precedent i pro další aerolinky jako např. Air France-KLM.

Akcionáři Lufthansy budou o záchranném balíčku hlasovat 25. června.

Na Xetře se dnes neobchoduje.

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.