Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Continental zveřejnil oficiální čísla za 1Q

07.05.2020 | 09:48 0 Komentářů

Continental zveřejnil oficiální čísla za 1Q, ve 2Q projektuje výrazný propad. Za celý FY společnost predikuje signifikantní pokles tržeb i ziskovosti, prozatím však není schopna poskytnout validní kvantitativní odhad.

Oficiální výsledky za 1Q

Dodavatel automobilových komponentů Continental dnes reportoval oficiální čísla za první tři měsíce tohoto roku, jež jsou v souladu s předběžnými výsledky zveřejněnými již 27. dubna. Celkové tržby činily v prvním čtvrtletí 9,8 miliard.

Zisk EBITDA se dostal na úroveň 1,16 miliardy eur, zatímco EBIT činil 436,5 milionů eur. Čistý zisk je 292 milionů eur. Volné cashflow očištěné o akvizice a vyčlenění činilo 292 milionů eur.

Snižování investic

V tiskovém prohlášení zveřejněném ke kvartálnímu reportu firma oznámila, že investice v tomto roce klesnou alespoň o 20 %, když společnost reaguje na nepříznivý dopad probíhající pandemie a na ní navázaných protiopatření na automobilový sektor.

Očekávání propadu ve 2Q

 

Nejslabším kvartálem v celém roce by mělo být právě probíhající druhé čtvrtletí. Continental upozorňuje, že 75 % tržeb generuje z Evropy a Spojených států, jež na přelomu prvního a druhého kvartálu přistupovali k tvrdým opatřením. Firma také informovala, že prozatímní opatření stále nedovoluje vyrábět ve zhruba jedné pětině výrobních hal.

Horizont celého FY

 

Za celý fiskální rok Continental očekává výrazný pokles tržeb i ziskovosti, společnost však prozatím vzhledem k vysoké míře nejistoty není schopna poskytnout detailnější informace o výhledu.

Zdroj: Reuters; Bloomberg; Continental

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.