Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Continental zveřejnil nový výhled na rok 2020, naznačuje slabé výsledky automobilové divize ve 4Q

11.11.2020 | 12:45 0 Komentářů

Německý výrobce autodílů a dalších komponent Continental ráno zveřejnil výhled na rok 2020. Podle analytiků naznačuje nečekané zhoršení výsledků automobilové divize ve 4Q.

Continental očekává, že v letošním roce dosáhne tržeb v přibližné výši 37,5 mld. EUR, analytici v průměru čekali 37,44 mld. EUR. Na úrovni provozního zisku očekává očištěnou marži kolem 3 %. Analytici EBIT marži průměrně projektovali na 3,62 %.

Vývoj očištěné EBIT marže Continentalu v posledních letech, zdroj: Bloomberg

Vývoj očištěné EBIT marže Continentalu v posledních letech, zdroj: Bloomberg

Tržby automobilové divize by měly dosáhnout přibližně 22 mld. EUR při očekávání 22,1 mld. EUR, EBIT marže záporných 1,5 %. Tržby gumárenské divize potom 15,5 mld. EUR a očištěná EBIT marže přibližně 10,5 %.

Volné hotovostní toky před akvizicemi a částečnými divesticemi by měly být za rok 2020 v kladných číslech. Kapitálové výdaje by měly dosáhnout 6,3 % tržeb.

Společnost očekává, že ve 4Q zaúčtuje další náklady na restrukturalizaci a odpisy aktiv v souvislosti se svou „Transformací 2019-2029“, ale není je aktuálně schopna číselně vyjádřit.

Výhled mimo jiné zahrnuje očekávanou tvorbu rezerv na záruky a vyšší než očekávané náklady na výzkum a vývoj. Tyto faktory by měly znatelně ovlivnit očištěný EBIT ve 4Q.

Continental počítá s předpokladem, že se měnové kurzy od 30. září příliš nepohnou a nenastanou neočekávané dopady pandemie koronaviru na výrobu, dodavatelský řetězec nebo poptávky.

Podle analytiků společností Oddo BFH a Citigroup může vyplývající slabší výhled automobilové divize pro 4Q zklamat investory. Zajímat je tak bude vysvětlení rezerv na záruky a vyšších nákladů na výzkum a vývoj na konferenčním hovoru s managementem.

Continental údajně zvažuje prodej divize turbodmychadel, reportovala agentura Bloomberg minulý měsíc. Finanční ředitel Wolfgang Schaefer také připustil prodej divize Vitesco, pokud dojde k zotavení trhu. Společnost plány na prodej této divize kvůli koronaviru odložila v dubnu, kdy také stáhla původní výhled na letošní rok.

Společnost zveřejnila předběžné výsledky za 3Q dne 21. října, kompletní čísla by měla zveřejnit během dnešního dne.

Akcie Continentalu (CON) ztrácí 0,65 % na 106,35 EUR, zatímco index DAX posiluje o 0,35 % na 13209,8 b,

Zdroj: Continental, Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.