Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Continental neočekává zlepšení výroby automobilů v dalších letech, potvrdil celoroční výhled

23.10.2019 | 09:07 0 Komentářů

Dodavatel dílů pro automobilový a dopravní průmysl Continental včera potvrdil celoroční výhled a oznámil odpis 2,5 mld. EUR kvůli slabému výhledu pro automobilový sektor.

Continental včera představil předběžné výsledky za 3Q (tržby ve výši 11,1 mld. EUR, očištěná EBIT marže 5,6 %) a potvrdil celoroční výhled pro tržby, očištěný EBIT a volné hotovostní toky před akvizicemi.

Zároveň společnost oznámila zaúčtování odpisů goodwillu nehmotných aktiv ve výši 2,5 mld. EUR kvůli slabému výhledu automobilového průmyslu. Divize „Chassis & Safety“ odepíše 724 mil. EUR, „Interior“ 1,537 mld. EUR, zbývajících 244 mil. EUR připadá na divizi „Powertrain“.

Společnost zároveň zaúčtovala rezervy 97 mil. EUR na nedávno oznámenou restrukturalizaci.

„Neočekáváme, že v celosvětové výrobě osobních automobilů a lehkých užitkových vozů dojde v následujících pěti letech k významnému zlepšení, a proto jsme odpovídajícím způsobem přizpůsobili naše očekávání střednědobého vývoje trhu,“ okomentoval odpis finanční ředitel společnosti Wolfgang Schäfer.

„Continental má velmi silnou rozvahu a taková by měla zůstat i do budoucna, o což se postará náš restrukturalizační program. Neočekáváme žádný významný vliv odpisů ani rezerv na dividendu za rok 2019,“ dodal.

Continental včera informoval také o odštěpení divize pohonných systémů Powertrain. Jeho akcie (CON) uzavřely o 4,1 % výše na 124,1 EUR.

Zdroj: Continental

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.