Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Continental i přes nepříznivý vývoj na automobilovém trhu potvrdil výhled pro FY19

09.05.2019 | 09:04 0 Komentářů

Continental reportoval čísla za 1Q FY19 a i přes nepříznivý vývoj na automobilovém trhu potvrdil výhled pro celý FY19.

Výsledky za první kvartál

Výrobce automobilových komponentů Continental zveřejnil dnes před otevřením trhu oficiální výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2019.* Na úrovni celkových tržeb zaznamenala společnost nepatrný nárůst na 11,047 miliard eur z předchozí úrovně 10,923 miliard eur (+cca 1 %). Odhady analytiků oslovených agenturou Bloomberg byly posazeny velmi blízko skutečné hodnoty, konkrétně na 10,903 miliard eur. Provozní zisk EBIT činil v prvním čtvrtletí 884,2 milionů eur, přičemž konsensus analytiků činil 816,375 milionů eur.

Negativní vývoj automobilového trhu

Výsledky v prvním kvartále byly výrazně ovlivněny negativním vývojem na automobilovém trhu, což se podepsalo zejména na číslech automotive divize, kde celkové tržby v meziroční komparaci mírně poklesly (-1,8 % na 6,7 miliardy eur; očištěno o změny kurzu a konsolidace -4 %). Marže v segmentu automotive prudce poklesly na 5,4 % z předchozích 8,2 %.

Potvrzený výhled

I přes složité první čtvrtletí právě v návaznosti na ne příliš pozitivní vývoj automobilového trhu společnost potvrdila výhled pro fiskální rok. Continental stále projektuje tržby v rozmezí 45 až 47 miliard eur. Upravená EBIT marže by pak za celý rok měla činit 8 až 9 %.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

 

——————————————————————————————————

*Firma již zveřejnila předběžná čísla v dubnu

 

Zdroj: Bloomberg; Continental

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.