Středa 28. října. Je Státní Svátek

Coca – Cola reportovala za 4Q výsledky nad odhady

16.02.2018 | 15:52 0 Komentářů

Coca – Cola reportovala za 4Q FY 17 výsledky nad odhady analytiků. Tržby klesaly méně, než se čekalo. Zisk po očištění jednorázových vlivů (zejména odpisy spojené s daňovou reformou) taktéž mírně nad odhady (39 centů, odhad 38,5 centů).

Výsledky společnosti Coca-Cola Co/The (KO) za 4Q 2017
  4Q 2017 *Konsensus 4Q 2017 4Q 2016
Tržby (mld. USD)  7,51 7,37 9,41
Čistý zisk (mil. USD) (2,82) 0,55
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 0,390 0,385 0,370

 * Konsensus Coca – Cola

Výsledky nad odhady

Legendární nápojářský gigant Coca – Cola reportovala v posledním kvartále uplynulého roku výsledky nad odhady analytiků. Silný růst jádrového businessu dokázal vyvážit pokles tržeb způsobený nadále probíhající restruktualizací společnosti, která zahrnuje prodej výrazné části stáčíren nápojů. Tržby tak v meziroční komparaci poklesly o 20 %, což je však méně než očekávali v konsensus analytici oslovení agenturou Bloomberg. Pokud by se výsledky očistily o vliv restruktualizace, vzrostly by meziročně tržby o 6 %. O pět centů nad konsensus reportovala Coca – Cola ve čtvrtém kvartále i očištěný zisk na akcii.

Vliv daňové reformy

Co se týče ziskovosti v neočištěné formě, propadla se Coca – Cola do ztráty, která však byla způsobena zejména odpisy vzniklými v návaznosti na daňovou reformu. Ty činily v celkové výši zhruba 3,6 miliardy dolarů.

Nové produkty

Coca – Cola je stejně jako její úhlavní konkurent v procesu zavádění nových produktů, když se snaží přizpůsobit se změněným preferencím spotřebitelů směrem ke zdravějším potravinám a nápojům. Minulý měsíc například firma představila novou řadi dietní coly s různými druhy příchutí.

Coca – Cola se nadále snaží reagovat na změnu preferencí spotřebitelů směrem ke zdravějším nápojům změnou svého produktového portfolia; zdroj: Coca – Cola

Restruktualizace

Coca – Cola navíc pokračuje ve snižování nákladů ve snaže navýšit marže v návaznosti na to, že poptávka po tradičních nápojích z důvodu změny preferencí spotřebitelů klesá. V příštím roce společnost očekává úsporu ve výši 3 miliard dolarů právě díky snižování nákladů.

James Quincy, CEO Coca – Coly, komentoval výsledky v pozitivním duchu. Řekl, že společnosti se povedlo naplnit, či dokonce překonat, vlastní výhled a nadále pokračuje v transformaci na komplexní nápojářskou společnost nabízející všechny druhy nápojů.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Akcie nápojářské společnosti rostou o 1,2 %.

Coca-Cola Co/The (KO) +1,2 % na 45,3 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 193,0 P/E 22,7
Vývoj za letošní rok (%) -1,3 Očekávané P/E 21,5
52týdenní minimum (USD) 40,5 Prům. cílová cena (USD) 50,3
52týdenní maximum (USD) 48,6 Dividendový výnos (%) 3,3

 

Zdroj: The Financial Times, Bloomberg, Coca – Cola

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.