Čtvrtek 25. února. Svátek má Liliana.

Coca – Cola reportovala výsledky za 2Q nad odhady

25.07.2018 | 14:25 0 Komentářů

Coca – Cola reportovala výsledky za 2Q nad odhady. Na úrovni ziskovosti nepatrně, tržby překonaly konsensus výrazně. Společnost pokračuje v reorganizaci produktového portfolia.

Výsledky Coca-Cola Co/The (KO) za 2Q 2018
  2Q 2018 *Konsensus 2Q 2018 2Q 2017
Tržby (mld. USD) 8,90 8,54 9,71
EBIT (mld. USD) 2,29 1,37
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 0,61 0,60 0,54

 * Konsensus Bloomberg

Zdroj: Maksym Kozlenko via Wiki Commons

Výsledky nad konsensem

Nápojářský gigant Coca – Cola reportoval za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2018 výsledky nad odhady analytiků. K solidnímu reportu přispěla zejména čísla z prodejů zdravých nápojů a taktéž úspěšné snahy o snižování nákladů. Zisk na akcii v očištěné podobě předčil konsensus analytiků oslovených agenturou Bloomberg o jeden cent. Celkové tržby firma vykázala za druhé čtvrtletí o zhruba 360 milionů dolarů nad konsensem.

Organické tržby y/y + 5 %

Sledovaný ukazatel organických tržeb ve druhém čtvrtletí v komparaci se druhým kvartálem minulého roku vzrostl o 5 %. K tomu pomohl zejména dvouciferný růst zdravých nápojů ze sekce Coca – Cola Zero Sugar. Tržby z prodejů vody a sportovních nápojů meziročně poskočily o 5 %, k čemuž pomáhal zejména nápoj Powerade.

Pokračující reorganizace produktového portfolia

Coca – Cola, stejně jako hlavní konkurent PepsiCo, nadále pokračuje v reorganizaci produktového portfolia směrem ke zdravějším potravinám a nápojům, čímž se snaží vyhovět změně preferencí spotřebitelů. Firmy však nerezignují ani na oživení prodejů svých tradičních značek. Coca – Cola například mění plechovky dietní Coly na štíhlejší a vyšší, navíc experimentuje s chutěmi. Coca – Cola Zero se posléze přejmenovává na Coca – Cola Zero Sugar. 

Výhled pro komparativní tržby ponechán

Pro celý fiskální rok 2018 Coca – Cola nadále očekává růst komparativních tržeb v rozmezí 8 % až 10 %. Ve třetím kvartále firma očekává 13% negativní vliv do tržeb z titulu nových akvizicí, odprodejů a strukturálních změn, souvisejících právě se zmiňovanými změnami v produktovém portfoliu. Negativním faktorem by měl být také vliv směnných kurzů, který společnost pro třetí kvartál kvantifikuje do meziroční změny tržeb na úrovni mínus 3 %.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Nápojářský gigant dnes po výsledcích v předobchodní fázi roste o 0,69 %.

Coca-Cola Co/The (KO)
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 192,6 P/E 23,1
Vývoj za letošní rok (%) -1,4 Očekávané P/E 21,8
52týdenní minimum (USD) 41,5 Prům. cílová cena (USD) 49,2
52týdenní maximum (USD) 48,6 Dividendový výnos (%) 3,4

 

Zdroj: The Financial Times; Bloomberg; Coca – Cola

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.