Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Coca-Cola a SABMiller vytvoří společný podnik v jižní a východní Africe

27.11.2014 | 14:17 0 Komentářů

Společnosti Coca-Cola, SABMiller a Gutsche Family Investments (GFI) plánují spojit aktiva na stáčení nápojů v jižní a východní Africe, a tím na vytvořit na kontinentu největší podnik stáčející nápoje. Tržby z prodeje nápojů by měly dosáhnout až 2,9 mld. dolarů ročně. Dohoda prohloubí strategickou spolupráci mezi SABMiller a Coca-Cola.

Potenciál představitelé společností vidí v rychle rostoucích výdajích domácností v Africe. Podle konzultantů z McKinsey by se výdaje mohly zvýšit do roku 2020 na 978 mld. dolarů z 570 mld. dolarů v roce 2010.
SABMiller je podle tržeb druhý největší výrobce piv na světě (největší je Anheuser-Busch InBev). Mimo jiné vlastní i značku Pilsner Urquell nebo Castle.

Nová firma se jménem Coca-Cola Beverages Africa bude mít více než 30 stáčecích továren. Vlastněna bude z 57 % pivovarem, 31,7 % bude vlastnit GFI (majoritní vlastník Coca-Cola Sabco v jižní Africe) a 11,3 % bude patřit Coca-Cola Company.
Součástí dohody bude i pro Coca-Cola Company získání značky Appletiser a jiných značek v Africe a Latinské Americe za přibližně 260 mil. dolarů.

Akcie Coca-Cola Company (KO) od začátku roku připsaly 7,21 %, včera uzavřely se ziskem 0,37 % na 44,29 dolaru.

Zdroj: Reuters

Vojtěch Cinert, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.