Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Co dnes hýbe Wall Streetem?

05.05.2020 | 16:30 0 Komentářů

Přinášíme Vám rychlý přehled událostí společností ve Spojených státech.

Jaké události se v poslední době odehrály?

Farmaceutická společnost Pfizer (PFE) započala testování experimentální vakcíny na COVID-19 na lidech ve Spojených státech. Pokud budou testy úspěšné, tak by vakcína mohla být připravena k distribuci v USA na konci letošního roku

Aerolinka Alaska Air (ALK) reportovala čtvrtletní ztrátu ve výši 82 centů na akcii, což je menší ztráta, než jaká byla v konsensu očekávána. Očekávaná ztráta se pohybovala ve výši 1,13 USD na akcii. Tržby mírně zaostaly za očekáváním. Alaska Air uvedla, že poptávka byla v prvním čtvrtletí o 90 % nižší oproti „normálnímu“ stavu. 

DuPont (DD), výrobce chemických materiálů (např. polymerů), v prvním čtvrtletí dosáhl zisku na akcii ve výši 84 centů, což předčilo očekávání na úrovni 75 centů. Zároveň to znamená, že se firma pohybovala na horní úrovni svého výhledu v rozmezí 82 až 84 centrů na akcii z 20. dubna. Firma oznámila, že snížila očekávané kapitálové výdaje o 500 mil. USD a navýšila plán úspor na nákladech na 180 mil. USD.

Farmaceutická společnost Malinckdrodt (MNK) ve svém posledním čtvrtletí dosáhla zisku na akcii ve výši 1,64 USD a překonala tak konsensus trhu na úrovni 1,43 USD. Tržby zaostaly za očekáváním a společnost uvedla, že další kvartály budou pro společnost výzvou z důvodu dopadů COVID-19.

Farmaceutická společnost Regeneron (REGN) dosáhla kvartálního zisku na akcii ve výši 6,60 USD oproti konsensuálnímu očekávání 6,13 USD. Tržby také překonaly tržní očekávání, a to z důvodu zvyšené poptávky po očních kapkách Eylea. 

Prodejce nábytku a domácího zařízení, společnost Wayfair (W), v uplynulém kvartálu dosáhl ztráty na akcii ve výši 2,30 USD, což je o 30 centů méně, než analytici v konsensu očekávali. Tržby předčily očekávání. Společnost oznámila, že počet jejich aktivních zákazníků dosáhl 2,1 mil., což představuje meziroční nárůst 29 %. 

Zpracovatel ropy Marathon Petroleum (MPC) dosáhl čtvrtletní ztráty ve výši 16 centů na akcii. Konsensus trhu se pohyboval na úrovni ztráty 31 centů. Tržby dosáhly 24,08 mld. UDS, což představuje meziroční pokles 16 %. V konsensu byly tržby očekávány na úrovni 27,26 mld. USD.  Společnost zároveň dočasně pozastavila zpětný odkup akcií a snížila kapitálové výdaje pro letošní fiskální rok na 3 mld. USD OPROTI PŮVODNÍM 4,35 mld. USD. Využití kapacit rafinerie se v prvním kvartálu pohybovalo na 91 %, oproti 95 % v prvním čtvrtletí loňského roku.

Automobilka Fiat Chrysler (FCAU) zveřejnila větší než očekávanou ztrátu za první čtvrtletí (1,69 mld. EUR) a stejně tak skončila i za očekáváním tržeb. Tržby dosáhly 20,6 mld. USD, přičemž očekávání se v konsensu pohybovala ve výši 21,13 mld. USD. Společnost zároveň uvedla, že nebyla schopna poskytnout výhled na další vývoj z důvodu vysoké nejistoty a že zároveň zůstává u plánu spojit se s PSA Groupe. K uzavření dohody by mělo dojít na přelomu letošního roku.

Zábavnická společnost AMC Networks () dosáhla zisku na akcii ve výši 1,47 USD a zaostala tak za konsensuálním očekáváním na úrovni 1,84 USD na akcii. Tržby také zaostaly za očekáváním, když dosáhly 566,9 mil. USD a meziročně tak poklesly o 8 %. Očištěný provozní zisk meziročně poklesl o 24 % na 222 mil. USD. Společnost uvedla, že v důsledku COVID-19 neočekává sníženou schopnost splácet své dluhy nebo zhoršenou likviditu. Společnost nadále generuje značnou výši volných peněžních toků.

Módní společnost L Brands (LB) ukončila jednání o prodeji svého 55 % podílu ve společnosti Victoria’s Secret v hodnotě 525 mil. USD společnosti Sycamore Partners. Sycamore viní L Brands z porušení smlouvy, když uzavřely téměř všechny obchody Victoria’s Secret bez jejího svolení.

Řetězec restaurací Shake Shack (SHAK) v prvním čtvrtletí zisku na akcii ve výši 2 centů a překonal očekávání trhu. Společnost neposkytla výhled tržeb na další čtvrtletí, a to z důvodu současného nejasného vývoje. Zároveň dodala, že v poslední době zaznamenala zvýšenou oživení poptávky.

Starbucks (SBUX) se chystá uvést zpět do provozu více než 85 % svých obchodů ve Spojených státech do konce tohoto týdne, přestože služby budou omezeny. Svoji objednávku si bude možné vyzvednout buď na místě, nechat doručit anebo nakoupit z pohodli svého vozidla, tzv. drive-thru. 

Online vzdělávací společnost Chegg (CHGG) v prvním čtvrtletí dosáhla tržeb meziročně vyšších o 35 % ve výši 131,6 mil. USD. Očištěný zisk na akcii dosáhl 22 centů oproti 15 centům v prvním čtvrtletí loňského roku. Firma ve svém výhledu prognózuje růst tržeb ve druhém čtvrtletí meziročně vyšší o 44 až 46 %, což by představovalo tržby v pásmu 135 až 137 mil. USD. Zároveň ve druhém kvartálu očekává nárůst zákazníků o více než 45 % z důvodu zvýšené poptávky po vzdělávání z domova.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.