Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

ČNB uložila pokutu 800.000 Kč poradenské Broker Consulting

31.07.2017 | 07:00 8 Komentářů

Česká národní banka koncem července uložila pokutu 800.000 korun poradenské společnosti Broker Consulting. Podle centrální banky v minulých letech před klienty tajila některé informace o inkasovaných provizích a neevidovala správně pokyny svých klientů. Napsal to včera server E15.cz. Podle firmy byla pochybení formální a už byla zjednána náprava.

Zdroj: FXstreet.cz

8 komentářů: “ČNB uložila pokutu 800.000 Kč poradenské Broker Consulting”

 1. Drob napsal:

  Dělat u velkých hráčů 4 měsíce kontrolu a pak odejít bez udělení alespoň nějaké sankce by bylo až divné.

  • insider napsal:

   Pochybení co ČNB v Broker Consultingu našla jsou dost závažná.

   • napsal:

    Opravdu symbolická pokuta, co to pro Broker Consulting je nějakých 800.000 Kč ? Kapka v hodně velkém kýblu vody, nic citelného (za pár dní, možná týden nebo dva a mají to zpět díky provizím za nově uzavřené produkty, armádu poradců na to mají velkou dost).

   • Honza napsal:

    To je nesmysl, všechny 2 věci byly administrativního charakteru. Být to malé sro dostane pokutu 10 000 korun. Je mi líto, asi byste si přál, aby ty chyby závažné byly. No ale nebyly no. Smůla.

    • Okor napsal:

     Hrubý svým lidem lže trvale, Honza (Lener) totéž. Spoléhají, že v Brokeru pracují hlupáci co si to na ČNB neumí přečíst. Jsou to závažné nedostatky, výkon investičního poradenství bez licence, lhaní klientům (jak typické pro Broker, lžou, lžou, lžou, všem!) a spousta dalšího. Dostali měsíc na nápravu a pak bude ČNB v terénu kontrolovat prodejce Brokeru, jestli to splnili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.