Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

CME: Výhled na zisk EBITDA snížen na polovinu, informace z konf. hovoru

01.08.2013 | 09:04 0 Komentářů

Ze včerejšího konferenčního hovoru CME považujeme za podstatné následující:

  • Firma po slabých výsledcích za první polovinu roku snížila celoroční výhled na tržby ze 750 – 770 mil. USD na 700 – 720 a na zisk před odpisy EBITDA ze 100 – 120 mil. na 50 – 70. Snížení výhledu bylo dle našeho očekávání a odpovídá naší celoroční projekci (tržby 711 mil, EBITDA 71 mil.).
  • Management potvrdil, že někteří konkurenti na českém trhu následovali televizi Nova a nedávno zvýšili ceny. Rozměr toho navýšení ale není znám.
  • Ačkoli prosazení vyšších cen na českém trhu trvá déle, než firma původně očekávala, management vnímá optimisticky poslední jednání s inzerenty. Z plánovaných tržeb v ČR na r. 2013 má dojednáno 70 %, loni touto dobou bylo nasmlouváno 80 %.
  • Společnost již provedla celý odkup dluhu ve výši 300 mil. USD. Momentálně nevidí možnost refinancování zbylého dluhu za účelem snížení úrokové míry.
  • V druhé polovině roku je možné čekat další negativní cash flow, společnost by měla rok zakončit s hotovostí nad 100 mil. USD (na konci 2Q 145 mil.).

 

Vyznění konferenčního hovoru hodnotíme negativně kvůli razantnímu snížení výhledu na zisk EBITDA a nepřímé indikaci, že bude i ve zbytku roku pokračovat negativní cash flow. Výsledek v České republice v příštích dvou kvartálech bude podle nás klíčový pro to, zda se společnosti podaří zastavit odliv hotovosti, či zda se může opakovat letošní situace s potřebou doplnění kapitálu.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.