Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

CME: Viceprezident Dvořák končí

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

CME oznámila, že její viceprezident pro televizní vysílání Petr Dvořák podal výpověď a končí ke konci letošního roku. Odpovědnost za divizi televizního vysílání převezme Anthony Chhoy, viceprezident pro strategické plánování a provoz (CME).
Zpráva je mírně negativní, protože Petr Dvořák by velice známý. Nebyl uveden důvod výpovědi. (Petr Bártek, Václav Kmínek, brokerjet České spořitelny)
ČEZ: změny v dozorčí radě
Mimořádná VH změnila složení dozorčí rady. Čtyři členové byli nahrazeni a předsedou byl zvolen Martin Říman. Akcionáři také potvrdili bývalého ministra financí Eduarda Janotu a Zdeňka Hrubého jako členy (Bloomberg).
Změny byly provedeny na požadavek vlády a odráží složení Parlamentu po volbách. Žádná nová zpráva pro akcie ČEZu. (Petr Bártek, brokerjet České spořitelny)
KIT digital: čistý zisk za 3. kvartál pod odhady
Výsledky dopadly v souladu s předběžnými výsledky na úrovni tržeb a provozní EBITDA, nicméně byly pod konsensem trhu na úrovni čistého zisku. Tržby dosáhly 27,7 mil. $ (+20% kv./kv., +151% r/r, 6,1% nad konsensem trhu). Provozní EBITDA byla 4,4 mil. $ (+5% kv./kv.). Čistá ztráta podle GAAP dosáhla 8 mil. $ (konsensus trhu ztráta 2,49 mil. $), tzn. ztrátu na akcii 34c (v minulém kvartálu to byla ztráta 2c a loni ve 3. kvartálu 65c na akcii).
Revize HDP v USA za 3. kvartál by podle očekávání měla přinést zvýšení tempa růstu
Včera se americké akciové indexy obchodovaly smíšeně, když se nejlépe dařilo technologickému Nasdaqu (S&P 500 -0,16%, Nasdaq +0,55%). Index národní aktivity chicagského Fedu svými -0,28b mírně zaostal za očekáváním trhu (-0,24b.). V 14:30 SEČ vychází revize HDP v USA za 3. kvartál (oč. zvýšení původního odhadu z 2% na 2,4% anualizovaně). V 16h SEČ se zveřejňují říjnové prodeje existujících domů (oč. m/m pokles o 1,1%). Asijské akciové indexy oslabovaly po vojenském incidentu mezi Severní a Jižní Koreou a také jim příliš nepomohly zprávy o tom, že největší čínské banky již téměř naplnily celoroční kvótu pro poskytování půjček a po zbytek roku plánují jejich omezení. (v Japonsku se dnes neobchodovalo, Hang Seng -2,42%). V Hong Kongu nejméně oslaboval síťový sektor a naopak nejvíce sektor ropa a plyn. V 10h SEČ vychází předběžný údaj listopadového PMI (oč. mírný m/m pokles na 53,6b.). Evropské indexy začínají den mírným oslabením. Index pražské burzy zpočátku obchodování mírně klesá. (Martin Krajhanzl
, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.