Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

CME v prezentaci před konferenčním hovorem zveřejnila výhled pro rok 2019

06.02.2019 | 15:48 0 Komentářů

CME v prezentaci před konferenčním hovorem zveřejnila výhled pro rok 2019. Mediální skupina letos očekává růst zisku OIBDA o 10 až 12 %.

Výhled pro 2019

Mediální CME, která dnes reportovala kvartální čísla za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2018, na odpolední prezentaci předcházející konferenčním hovoru oznámila, že v letošním roce očekává nárůst provozního zisku OIBDA (před odpisy a amortizací) o 10 až 12 % (vyjádřeno v konstantním směnném kurzu).

Mimo to také v prezentaci stojí, že růst volného cash flow by měl dosáhnout v roce 2019 8 až 10 % (taktéž předpoklad konstantních směnných kurzů).

V roce 2019 by částka vyplacená za úroky a záruky neměla přesáhnout 27 milionů dolarů. Kapitálové výdaje by posléze měly dosáhnout 25 milionů dolarů.

CME taktéž ve zprávě pro regulátora uvádí, že díky dalšímu navyšování ziskovosti provozů by oživení tvorby cash flow mělo poskytnout alternativy i pro jinou alokaci kapitálu mimo oddlužování.

Zdroj: CME

Konferenční hovor

Generální spoluředitel společnosti Michael Del Nin posléze na konferenčním hovoru řekl, že firma by měla mít finanční zdroje pro splacení dluhu s nejbližší splatností před jejím vypršením, zatímco nadále zvažuje možné alternativy pro alokaci kapitálu.

Del Nin také řekl, že splní – li společnost výhled, mohlo by se jednat o nejziskovější rok v historii.

Na otázku o možných alternativách alokace kapitálu Del Nin řekl, že až se bude blížit konec roku, lze přijít s něčím konkrétnějším.

 

Zdroj: CME

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.