Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

CME: spustila Voyo v Rumunsku

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

CME spustila svůj videoportál Voyo v Rumunsku (již běží v ČR a v Chorvatsku) (Bloomberg). Spuštění je v souladu s dříve naznačenou strategií spustit Voyo ve všech svých zemích před koncem letošního roku. (Martin Krajhanzl, Václav Kmínek, Analytici, brokerjet České spořitelny)
KB: zítra vychází výsledky za 2. kvartál
Konsensus očekává meziroční nárůst čistého zisku o 3,4 % na 3,38 mld. Kč a čistý úrokový výnos by měl podle očekávání dosáhnout 5,51 mld. Kč (+1,6 % r/r) (Reuters). Podle našich odhadů by se měl čistý zisk meziročně zvýšit o 6,8% na 3,493 mld. Kč a čistý úrokový výnos o 3 % na 5,579 mld. Kč díky očekávanému postupnému nárůstu poskytnutých úvěrů a stabilní úrokové marži. (Martin Krajhanzl, Günter Hohberger, Analytici, brokerjet České spořitelny)
Ranní komentář: Obavy o americkou ekonomiku srazily akcie do dalšího poklesu
Včera americké akciové indexy neudržely počáteční zisky vyvolané nalezenou shodou ohledně plánu na zastropení amerického dluhu a především kvůli slabšímu červencovému indexu nákupních manažerů, který klesl na dvouleté minimum 50,9 b. (místo oč. jen mírného poklesu na 54,5 b.), spadly do mínusu (tzn. šesté oslabení v řadě) (S&P 500 -0,41 %, Nasdaq -0,43 %). Trhy se obávají o zdraví americké ekonomiky a o to více budou sledovat zítra zveřejňovaný index nákupních manažerů ve službách a v pátek tvorbu pracovních míst (obojí za červenec). V 14:30 SEČ vychází červnové osobní příjmy (oč. +0,2 % m/m) a osobní výdaje (oč. +0,1 % m/m). Dnes své kvartální výsledky zveřejňuje například provozovatel burz NYSE Euronext (oč. očištěný zisk na akcii 0,595 $) a výrobce léčiv Pfizer (oč. 0,585 $). Asijské akciové indexy klesly po vzoru amerických (Nikkei 225 -1,21 %, Hang Seng -0,74 %). V Japonsku oslabovaly všechny sektory: nejméně telekomunikační sektor a naopak nejvíce technologický. V 11h SEČ se zveřejňuje červnový index cen výrobců za EMU (oč. +0,1 % m/m, +5,9 % r/r). Evropské akciové indexy začínají den mírným oslabením. Podobný začátek očekáváme i na pražské burze. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.