Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

CME: Poslanecká sněmovna odsouhlasila konec reklamy na ČT

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Poslanci na včerejším zasedání schválili konec reklamy na ČT1 a ČT24 a internetových stránkách České televize. Reklama na ČT2 a ČT4 bude omezena na 0,5% vysílacího času. (Právo)
Finální souhlas je v souladu s dřívějšími návrhy. Reklama by měla být zakázána ke konci analogového vysílání v ČR, které je naplánováno na 11. listopadu 2011. (Václav Kmínek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Fortuna: Poslanci schválili zdanění hazardu
Poslanci v souladu s očekáváním včera schválili změny ve zdanění hazardu, přičemž se zdanění sjednotí na 20% rozdílu mezi vsazenými sázkami a vyplacenými výhrami pro všechny druhy hazardu. V současné době společnosti platí 4 sazby 6-20% podle výše základny zdanění. (HN)
ČEZ odpojil druhý blok JE Temelín na 9 dní
ČEZ v úterý neplánovaně odpojil 2. blok JE Temelín na 9 dní kvůli opravě ucpávky v systému těsnícího oleje generátoru (Reuters). Negativní vliv odhadujeme asi na 0,4 Kč na akcii, což je relativně zanedbatelné. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Ranní komentář: Akcie podržel nad vodou nevýrobní ISM
V průběhu včerejška americké akciové indexy mírnily počáteční ztráty (okolo -2,5 %) vyvolané tím, že se v pondělí (zatímco světové indexy klesaly) v USA kvůli Svátku práce neobchodovalo (S&P 500 -0,74 %, Nasdaq -0,26 %). Indexy také podpořil výsledek srpnového indexu nákupních manažerů (ISM) v nevýrobních sektorech, který se meziměsíčně zvýšil na 53,3 b. (oč. 51 b.). Zvyšuje se tak šance, že se USA vyhnou recesi a budou pokračovat v růstu, i když pouze relativně pomalém, což zlepšilo náladu na trzích. Asijské akciové indexy výrazněji posílily (Nikkei 225 +2,01 %, Hang Seng +1,6 %). V Japonsku se nejlépe dařilo finančnímu sektoru a naopak nejvíce klesaly síťové sektory. V 12h SEČ vychází červencová průmyslová výroba v SRN (oč. +0,5 % m/m). Evropské akciové indexy začínají obchodování výraznějším posílením po vzoru asijského obchodování. Podobně otevírá i index pražské burzy. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.