Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

CME Group zakročila proti spekulantům zvýšením marží

28.03.2008 | 18:16 0 Komentářů

Chicago Mercantile Exchange zareagovala na divoké pohyby ceny komodit posledních měsíců na trhu zvýšením marží potřebných ke vstupu do trhu což bude odrazovat spekulanty od velkých spekulativní investic, zvažovat vyšší rizika a možná zpomalí extrémní cenový nárůst obilovin viděný v posledních týdnech. Prozatím se zdá že tento krok splnil očekávání.

Clearingové středisko CME uvedlo že od pátku zavádí nové marginy pro jeden kontrakt (5000 bušlí) kukuřice zvýšené o 50% z $1,350 na $2,025, pro jeden kontrakt soji zvýšený o 30% z $3,375 na $4,388, pro jeden kontrakt sojového oleje zvýšený z $1,620 na $1,890. Margin pro jeden lot pšenice ponechává beze změny na $6,075

CME od pondělí rovněž zavádí nové zvýšené denní cenové limity pro burzu Chicago Board of Trade aby udržela řádné fungování trhů. Tento krok je předmětem schválení komise CFTC. Naposledy CBOT upravila denní cenové limity v roce 2000. Burza musela u kontraktů pšenice zareagovat už v únoru poté co došlo k většiny kontraktů k nárůstu o maximální povolený limit pět nepřetržitých seancí v řadě. Denní cenový limit se u futures a opcí na kukuřici, rýži, ovsa, pšenici, soji, soj šrotu a oleje automaticky zvýší následující den o 50% pokud ceny dvou nebo více futures prvních 5 až 8 nespotových kontraktů uzavřou na limitní nabídce&poptávce. Takto může burza postupovat dva dny po sobě. Denní cenová hranice bude opět snížena na přechozí úrovně pokud žádný kontrakt neuzavře na limitní ceně.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.