Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

CME Group kupuje Nymex Holding za 3,4miliard dolarů

18.03.2008 | 12:29 0 Komentářů

CME Group a Nymex Holding v pondělí oznámily že podpepsaly konečnou dohodu podle níž převezme největší derivátová burza na světě CME Group nejstarší světovou burzu Nymex Holding která je mateřskou společnost New York Mercantile Exchange Inc za 3,4 miliard dolarů. Vznikne tak nejdynamičtější globální trh na světě který sloučí zemědělské, finanční, energetické, surovinové a derivátové trhy pod jednu střechu a platformu CME Globex.

Nymex je a třetí největší komoditní burza ve Spojených Státech na které se převážně obchodují energetické a kovové futures buďto 24 hodin denně elektronicky nebo na parketovém trhu. Akcionáři Nymex obdrží ekvivalent 0,1323 protihodnoty akcie CME Group Class A a 36 dolarů za každou akcii Nymex a budou držet asi 18,6% podíl v kombinované společnosti.

Sloučení Chicago Board of Trade (CBOT) a Chicago Mercantile Exchange (CME) proběhlo 10.srpna loňského roku čímž vznikla největší derivátová burza na světě CME Group. Nabídka CME za převzetí nejstarší americké burzy dosáhla odhadem $11 miliard a byla přijata drtivou většinou akcionářů CBOT.

Akcie NMX v pondělí prudce klesly o 11,58% na $84,30, akcie CME ztratily 7,58% a uzavíraly na $449,20.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.