Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Cisco získalo dočasný soudní příkaz, který blokuje přerušení fúze s Acacia Communications

11.01.2021 | 13:29 0 Komentářů

Společnost Cisco Systems vyhrálo dočasný soudní příkaz bránící firmě Acacia v odstoupení od dohody o její akvizici. Argumentuje, že Acacia chce odstoupit od dohody kvůli vyjednání lepší dohody místo firmou uvedených důvodů.

 

Cisco, gigant v oblasti síťových technologií, vyhrál dočasný soudní příkaz, který brání firmě Acacia Communications v ustoupení od plánované fúze mezi dvěma společnostmi.

Společnost Cisco oznámila v červenci roku 2019 dosažení dohody o akvizici firmy Acacia, která vyrábí optické komponenty. Akvizice v hodnotě zhruba 2,6 mld. USD měla společnosti Cisco umožnit zvýšit výdaje na 5G telekomunikační sítě.

Acacia v pátečním prohlášení uvedla, že má právo dohodu zrušit, protože neobdržela povolení od čínských regulátorů v časovém oknu stanoveném smlouvou o akvizici. Právní zástupce společnosti Cisco William Lafferty však během pátečního soudního slyšení argumentoval, že Acacia se snaží odstoupit z dohody kvůli navýšení její hodnoty od doby uzavření smlouvy a její motivací tedy je vyjednání štědřejších podmínek akvizice.

„Má (firma Acacia) všechny důvody k tomu, aby odešla od uzavřené dohody a zrušila ji, což je v závěru důvodem k tomuto dění,“ prohlásil Lafferty. „Na druhou stranu ukončení nebo ztráta jedinečné strategické akvizice jako tato je pro Cisco klasickým případem nenapravitelné škody.“

Akcie společnosti Cisco na NASDAQ před zahájením obchodování klesají o 0,29 % na 44,93 USD. Akcie společnosti Acacia na NASDAQ před zahájením obchodování rostou o 0,50 % na 80 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.