Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Cisco překonalo odhady analytiků

09.02.2012 | 12:30 0 Komentářů

Cisco Systems (CSCO), výrobce síťových prvků a řešení, včera po uzavření trhů v USA reportoval výsledky za 2. kvartál fiskálního roku. Společnosti se podařilo překonat odhady analytiků.

Čistý zisk za 2. kvartál fiskálního roku se vyšplhal na 2,18 mld. USD (40 centů/akcie) z předchozích 1,52 mld. USD (27 centů/akcie). Neočištěný zisk na akcii dosáhl 47 centů při očekávání 43 centů. Tržby rostly o 11 % na 11,5 mld. USD, čímž překonaly odhady ve výši 11,2 mld. USD.

Dobré výsledky přišly poté, co obchodní partneři společnosti byli ochotní více utrácet i přes spekulace, že segment trhu, ve kterém se Cisco Systems pohybuje, je v útlumu. Velkou zásluhu má i CEO John Chambers, který minulý rok zahájil razantní změny, když eliminoval ztrátové segmenty a zaměřil se na nejvíce profitabilní produkty. Přistoupil také k rozsáhlému propouštění a snížení nákladů, díky čemuž mohla společnost nabízet své produkty za více konkurenční ceny. Tímto agresivním přístupem se Cisco snaží znovu nabýt od svých konkurentů ztracený podíl na trhu. Pozměnil také kostrbatou organizační strukturu, čímž urychlil rozhodovací proces.

Do třetího kvartálu fiskálního roku vstupuje Cisco s prognózou 5-7% růstu tržeb na 11,4-11,6 mld. USD, což se shoduje s odhady analytiků. Čtvrtletní dividenda se zvýšila na 8 centů z předchozích 6. Trh si uvědomuje, že po jednom úspěšném čtvrtletí ještě není vyhráno a že výhled by mohl být ještě o něco více agresivnější, proto akcie po včerejším výletu o pár procent výše během noci opět klesly k středeční uzavírací ceně.

Zdroj: Bloomberg, Marketwatch

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.