Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Cisco hledá nový směr

13.04.2011 | 11:08 0 Komentářů

Cisco, největší světový výrobce síťových prvků, zavře své oddělení pro videokamery Flip, aby se mohlo soustředit na své zásadnější operace – trh s routery a switchy.

Cisco přitom spustilo vývoj videokamer Flip, které patří v USA mezi nejoblíbenější videokamery, teprve před dvěma lety. Podle průzkumů trhu spotřebitelé oceňovali především její jednoduché uživatelské rozhraní a nízkou cenu. Cisco nevysvětlilo, proč se rozhodlo oddělení zavřít a ne raději prodat, nicméně odborníci předpokládají, že Cisco ustupuje od svého trendu diverzifikace zákazníků a vrací se zpět ke kořenům. Tedy že se chce více soustředit na svůj hlavní business. Zrušení oddělení bude znamenat propuštění 550 zaměstnanců (méně než 1 % z celkového počtu 73 000 zaměstnanců) a náklady okolo 300 ml. USD. Cisco také zavírá obchod s TV speciálně určenými pro videokonference, které začalo prodávat v listopadu.

CEO společnosti John Chambers chce uzavřením těchto obchodů získat prostředky na hlavní bitvu společnosti – trh se switchy a routery. Na tomto trhu čelí společnost hrozbě levnější konkurence, především společnostem Jupiter Networks a Hewlett-Packard. Tento trh představuje pro Cisco více než polovinu jejích příjmů. Konkurence však v poslední době byla schopna vyrábět levnější alternativy a Cisco tak čelí problému, jak si zachovat na trhu své vedení i do budoucna. Na poli switchů Cisco zatím drží úctyhodných 80 %. Zatímco Cisco se snaží udržet hrubou marži (procento prodejů, které zbude po odečtení nákladů na výrobu) mezi 70 a 80 %, konkurence je ochotná jít až na 40 %. Jak včera poznamenal analytik Citigroup John Slack,

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.