Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Čínské clo na americká auta by více zasáhlo německé než americké automobilky, myslí si analytici

06.04.2018 | 15:04 0 Komentářů

Čínské clo na export amerických automobilů by více zasáhlo německé než americké automobilové koncerny, myslí si analytici Evercore ISI.

Čínská hrozba zatížit americký export automobilů dalším 25% clem by mělo větší dopad na německé automobilky Daimler a BMW než na americké koncerny, myslí si analytici Evercore ISI.

„Jednalo by se vlastně o daň na auta jihoněmeckých automobilek, především BMW a SUV značky Mercedes, která jsou vyráběna ve Spojených státech a exportována do Číny,“ uvedl analytik Arndt Ellinghorst z Evercore ISI.

Export amerických automobilů do Číny podle automobilky

Export amerických automobilů do Číny podle automobilky

Zatímco Tesla Elona Muska by byla také tvrdě zasažena, ostatní americké automobilky již přesunuly část produkce do Číny, kam tedy dováží méně aut. Také Volkswagen většinu aut prodaných v Číně vyrábí přímo tam. Automobilky BMW a Daimler by oproti tomu měly letos do Číny z USA vyvézt více než 100 tis. vozidel za téměř 7 mld. USD.

Akcie BMW (BMW) dnes rostou o 0,3 % na 88,96 EUR, Daimler (DAI) klesá o 5,9 % na 65,54 EUR, Volkswagen (VOW3) klesá o 1 %.

Tesla (TSLA) v předobchodní fázi oslabuje o 1,2 % na 302,2 USD, Ford (F) oslabuje o 0,8 % na 11,26 USD a Fiat Chrysler (FCAU) o 1 % na 22,35 USD.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.