Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Čínská ekonomika zpomaluje

14.08.2019 | 10:09 0 Komentářů

Dle oficiálních středečních dat dochází v čínské ekonomice k výraznému zpomalení v reakci na obchodní válku se Spojenými státy.

Růst čínské průmyslové produkce v červenci poklesl na svoji nejnižší hodnotu za posledních 17 let. Za výrazným poklesem stojí slábnoucí poptávka po tamějším zboží plynoucí z negativních dopadů obchodních válek se Spojenými státy.

Data z čínského statistického úřadu zveřejněná ve středu ukazují, že průmyslová produkce v červenci vzrostla o 4,8 %, což představuje nejslabší růst od února roku 2002.

Zatímco čínské maloobchodní tržby v červenci vzrostly o 7,6 % (nejslabší růst od dubna letošního roku) a zaostaly tak za očekáváním ve výši 8,6 % analytiků oslovených zpravodajskou organizací Reuters.

Slabší data by momentálně mohly vyvolat spekulace, že Peking přistoupí k uvolnění měnové politiky s cílem stimulovat tamější růst.

Washington ve středu oznámil, že oddalovat tarifní cla na některé čínské zboží a zvyšoval tak naděje, že obě země by se tak mohly dohodnout na dohodě ohledně obchodu.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.