Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Čínská Dalian Wanda Group má zájem o evropské banky, prý zvažuje i nákup Postbank od Deutsche Bank

13.02.2017 | 10:22 0 Komentářů

Největší čínský realitní developer Dalian Wanda Group má zájem o akvizici evropských bank. Údajně by mohl projevit zájem i o Postbank, kterou se již nějakou dobu snaží prodat Deutsche Bank. Čínská strana však zájem o Postbank odmítla.

Pekingská skupina Dalian Wanda Group, která patří nejbohatšímu muži Číny, se aktivně zajímá o koupi některých evropských finančních institucí, uvedly deníku The Financial Times tři osoby seznámené se situací.

Podle dvou z nich je na seznamu také Postbank, kterou se již nějakou dobu snaží prodat Deutsche Bank. Evropské nákupy Dalian Wanda Group jsou však zatím v rané fázi, a tak zatím čínská strana ohledně prodeje Deutsche Bank nekontaktovala.

Čínská strana se nejdříve odmítla vyjádřit. Dnes ráno vyloučila kontakt s Postbank a odmítla zájem ji koupit. Deutsche Bank se nevyjádřila.

Podle některých zdrojů by Deutsche Bank za Postbank, která se potýká s nízkou návratností kvůli nízkým úrokovým sazbám a státní konkurencí, chtěla asi 6 mld. EUR.

Dalian Wanda Group se v posledních letech pustila do akvizic společností z různých oborů v USA a Evropě. Spekulace o nákupu některé z evropských bank se některým jeví jako překvapující, jelikož společnost nemá žádnou zkušenost s finančním sektorem v Číně, ani ve světě.

Akcie Deutsche Bank dnes na Xetře (DBK) posilují o 0,2 % na 17,835 EUR, na RM-SYSTÉMu (BAADBK) včera uzavřely na 485 Kč.

Zdroj: The Financial Times

AKCE: Do konce března vám odpustíme úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Obchodovat můžete až s 10x pákou, možnost spekulace na růst i na pokles.

AKCE: Do konce března vám odpustíme úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Obchodovat můžete až s 10x pákou, možnost spekulace na růst i na pokles. Více informací zde: https://bit.ly/Fio_akce

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.