Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Čína údajně přikročí k dalším protiopatřením, pokud Trump bude nadále eskalovat obchodní válku

11.06.2019 | 13:13 0 Komentářů

Čína stále nepotvrdila, zda se Si Ťin-Pching zúčastní červnového summitu G20. Namísto toho čínské ministerstvo zahraničí varovalo, že Čína je schopná sáhnout k okamžitým protiopatřením, pokud Donald Trump bude nadále eskalovat napjaté obchodní vztahy mezi zeměmi.

Včera Donald Trump pohrozil Číně dalším přitvrzením již tak agresivní obchodní politiky v případě, pokud by se s ním jeho tamní protějšek Si Ťin-Pching nesešel na summitu G20 konajícího se ke konci měsíce a nedošli by spolu posunu v jednání o podobě vzájemných obchodních vztahů, jak jsme o tom detailněji informovali zde. Nedlouho nato přichází reakce čínské protistrany. Tamní ministerstvo zahraničí stále nepotvrdilo, zda se jejich hlava státu vůbec zúčastní blížícího se summitu zástupců dvaceti největších ekonomik světa. Namísto toho však varovalo, že Čína je schopná sáhnout k okamžitým protiopatřením, pokud USA budou nadále eskalovat napjaté obchodní vztahy mezi zeměmi.

Jak řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí:

„Čína nechce vést obchodní válku, ale nebojíme se ji vést. … Pokud Spojené státy chtějí pouze eskalovat současnou obchodní tenzi, pak nato rozhodně odpovíme a budeme válčit až do konce.“

 

Zdroj: Reuters

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.