Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Čína po vyjednání výrazných slev přidala nová léčiva pod křídla svého veřejného zdravotnictví

28.11.2019 | 08:47 0 Komentářů

Čína pracuje na své vizi přinést své střední třídě tu nejlepší zdravotní péči za co nejlepší ceny a stát se tak jedničkou v oblasti veřejného zdravotnictví. To nově pokrývá nová léčiva, která se týkají například léčby žloutenky typu C anebo léčby revmatoidní artritidy.

Farmaceutické společnosti včetně firmy AstraZeneca a Roche Holding souhlasili se snížením cen v Číně u některých svých nejnovějších léků v průměrné výši 61 % v kontextu s rozšiřujícím se veřejným zdravotním pojištěním v zemi.

Přibližně 70 nových léků bylo přidáno pod záštitu tamního státního pojišťovnického fondu po měsících vyjednáváních nad výší cen. Například lék od Astra Zenecy s názvem roxadustat, který je používám při chudokrevnosti, byl v Číně povolen ještě dříve než v USA. U firmy Roche se jednalo o lék k léčbě rakoviny.

Od společností Gilead Sciences a Merck přibyl lék léčbě žloutenky typu C a od AbbVie naopak injekční pero využívané při léčbě revmatoidní artritidy. Momentálně tak čínský státní „pojišťovnický fond“ pokrývá více než 2 700 léčiv. Jak domácí, tak zahraniční společnosti i přes výrazné slevy prahnou po proniknutí na tamější trh, který představuje přístup k farmaceutickému trhu v hodnotě 132 miliard dolarů.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.