Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Čína omezuje použití Tesly ve vybraných odvětvích

19.03.2021 | 14:26 0 Komentářů

Čínská vláda omezuje využití automobilů americké Tesly v armádě, státem vlastněných podnicích a významných agenturách z důvodu obav, že by Muskova společnost mohla být zdrojem úniku soukromých dat a národních tajemství.

Opatření přišla po vládní revizi vozů Tesly, která podle čínských vrchních představitelů shledala automobily schopné zachycovat snímky z blízkého okolí a pořizovat zvukové a video nahrávky. Čínská vláda také uvedla, že Tesla by prostřednictvím svých vozů mohla obdržet různá data o tom, jak, kdy a kde jsou vozidla používána včetně úplných informací o řidičích a jejich telefonních kontaktech. Z uvedených důvodů panují v čínské vládě obavy, že tato data budou zasílána Spojeným státům.

Vrchní úředníci již zakázali řidičům Tesly dopravovat se autem do zaměstnání, zatímco zakáz byl rovněž udělen na vjezd eletromobilů do oblastí obydlí rodin zaměstnanců pracujících v citlivých odvětvích, nebo vládních agenturách.

Právě čínský trh se zdál být pro Teslu velmi důležitý, když tamní zakázky pomohly průkopníkovi v elektromobilovém průmyslu přiblížit se ročnímu cíli dodání 500 tis. vozů.

Tesla se na podnět čínské vlády odmítla vyjádřit.

Akcie Tesly (NYSE: TSLA) v premarketu klesají o 1,02 % na 646,5 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

 

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.