Středa 23. září. Svátek má Berta.

Čína má údajně účinný lék v boji proti koronaviru

18.03.2020 | 15:22 0 Komentářů

Čína tvrdí, že japonská firma našla lék, který se zdá být účinný v boji proti koronaviru. Prozatím bylo provedeno testování ve dvou klinických studiích a v obou se jeho efektivnost potvrdila.

Původně lék na chřipku

Čínští představitelé tvrdí, že lék, který byl vyvinut v Japonsku k léčbě nového druhu chřipky se zdá být efektivní v boji proti koronaviru. 

Lék byl prozatím testován ve dvou klinických studiích dvěma zdravotnickými organizacemi v Číně. Lék údajně dobře bojoval se symptomy koronaviru jako je například zápal plic a neměl žádné zřetelné vedlejší účinky.

K testům došlo ve městěch Wuhan a Shenzhen, kde byl testován na 240 a 80 pacientech. Dle výsledků se test na koronavirus u pacientů, kteří požili lék změnil na negativní po 4 dnech, u těch, kteří lék nepožili až po 11 dnes. 

Zlepšení prokázaly také rentgenové snímky, které ukázaly zlepšení plic u 91 % pacientů po požití medicíny. U těch, kteří lék nepožili, číslo dosáhlo 62 %.

Čínská firma, která dostala licenci od svých japonských tvůrců dostala v minulém měsíci povolení k velkovýrobě.

V Číně bylo v pondělí potvrzeno 21 nových případů a celkem se tak počet nakažených v zemi vyšplhal na 80 tisíc. Počet obětí zůstává na 3 226.

Na zprávu přejdete kliknutím.

Zdroj: NHK World-Japan

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.