Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Čína je podle vicepremiéra připravena jednat s USA

26.08.2019 | 10:38 0 Komentářů

Čína je ochotna řešit obchodní neshody s USA a staví se proti dalšímu vyostřování sporu, uvedl čínský vicepremiér Liou Che. Americký prezident Donald Trump přístup Číny uvítal a dodal, že jednání začne v brzké době.

Čína se podle posledních informací chystá znovu jednat s USA ohledně obchodních vztahů. Americký prezident Donald Trump uvedl, že Čína sama telefonicky kontaktovala Washington. „Začneme jednat velmi vážně,“ uvedl Trump. Čínského prezidenta Si Ťin-pching označil za velkého vůdce a uvítal jeho prán dosáhnout obchodní dohody.

Čínské ministerstvo zahraničí dnes nicméně upozornilo, že je připraveno učinit další kroky na ochranu čínských zájmů v případě zavedení nových amerických cel na čínské zboží.

Donald Trump v pátek přiložil do ohně, když oznámil dodatečné clo na čínské zboží, jehož roční dovoz do USA dosahuje přibližně 550 miliard dolarů a reagoval tak na odvetná čínská cla na dovoz z USA v roční hodnotě 75 miliard dolarů. Donald Trump mimo to na svém twitterovém účtu napsal, že americké podniky by měly hledat alternativy k podnikání v Číně, včetně přesunu výroby z Číny do USA.

Čínský vicepremiér dnes uvedl, že americké firmy jsou v Číně vítány a že s nimi bude dobře zacházeno. „Vítáme firmy z celého světa včetně Spojených států, aby investovaly a podnikaly v Číně, prohlásil. Dodal, že Čína bude nadále vytvářet dobré investiční prostředí a chránit práva v oblasti duševního vlastnictví.

Amrerický minsitr finančí Steven Mnuchi nuvedl, že Trmp by mohl firmám odchod z Číny nařídit. Mohl by tak podle ministra učinit v případě, že by vyhlásil stav nouze.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.