Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

CFO ING odcháze ze své funkce

11.09.2018 | 10:07 0 Komentářů

Finanční ředitel holandské banky ING odstupuje ze své funkce v návaznosti na informace z předešlého týdne, jejíž středobodem bylo praní špinavých peněz, kterému banka nedokázala předcházet po několik let.

Společnost ING, která celosvětově nabízí finanční a bankovní služby, zveřejnila odstoupení svého finančního ředitele. Odstoupení pana Koos Timmermanse je podle společnosti spojeno s incidentem z minulého týdne, kdy banka oznámila úřadům, že nedokázala po mnoho let předcházet praní špinavých peněz. Nyní banka dle dohody se státním zástupcem musí zaplatit vyrovnání v hodnotě 775 milionu EUR (900 mil. USD). Koos Timmermans, který se stal finančním ředitelem ING v roce 2017, zůstane ve své funkci do doby, než bude zvolen nový CFO. Během let 2010 až 2016 měl pan Timmermans klíčovou roli v řízení bankovních operací, které mohly být s incidentem spojeny. Společnost dále uvedla, že započala disciplinární řízení s deseti zaměstnanci, ale domnívají se, že žádný jedinec nebyl přímo odpovědný za vzniklou situaci. K budoucímu řešení podobných situací napomůže bance nový systém řízení transakcí, uvedla ING ve své zprávě.

Akcie ING se obchodují pod tickerem (ING) na Newyorské burze cenných papírů, kde včera uzavřely na 12,925 USD za akcii. Dále se obchodují na Amsterdamské burze, kde pod tickerem (INGA) oslabují 0,054 % na 11,15 EUR za akcii.

Zdroj: Bloomberg

Jan Paščenko, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.