Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

ČEZ: zvýšení cen uhlí od Sokolovské?

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Sokolovská uhelná údajně hledá způsob, jak zvýšit ceny uhlí pro ČEZ. Podle další zprávy si nejmenovaný manažer ČEZu myslí, že by se ČEZ netrápil a v případě, že by Czech Coal odklonil dodávky uhlí z dolu Vršany, by uzavřel elektrárnu Počerady (HN). Zvýšení cen by pro ČEZ bylo přirozeně negativní. Ale současně předpokládáme, že jsou na dodávky uhlí podepsané dlouhodobé kontrakty a pokud je dodavatelé změní, ČEZ je pravděpodobně napadne u soudu. Celkově zprávu hodnotíme pro ČEZ jako neutrální. (R. Kramule, P. Bártek, Analytici, brokerjet České spořitelny)

CME: skončí reklamy na České televizi do ledna 2012?
Parlament bude diskutovat o navrženém prodloužení reklam na České televizi o jeden rok. Ty by tak měly skončit do ledna 2012 (HN). Jakékoli prodloužení vysílání reklam na České televizi je pro komerční TV poněkud negativní, i když současný podíl ČT na reklamních výdajích je relativně malý. V návaznosti na plánované ukončení vysílání reklam na ČT jsme neočekávali žádný masivní růst výnosů z TV reklam pro CME, proto je zpráva pro CME neutrální. (R. Kramule, V. Kmínek, Analytici, brokerjet České spořitelny)

KBC by měla již brzy rozhodnout o IPO ČSOB
KBC by měla údajně do 15. března rozhodnout o primárním úpisu části ČSOB (LN). O IPO přibližně 40% podílu v ČSOB se spekuluje již déle jak rok, přičemž se obecně očekává, že k němu dojde v letošním 2. čtvrtletí. (M. Krajhanzl, R. Kramule, Analytici, brokerjet České spořitelny)

Pegas: velké investice do linek technologie spunmelt
V současnosti je buď objednáno, instalováno, nebo v plánu k uvedení do provozu (v období 2010-2013), 25 linek technologie spunmelt, které by v souhrnu měly přidat 400-450 tis. tun nové kapacity (Evropa má v současnosti okolo 700 tis. tun instalované kapacity), nejvíce by se měla kapacita zvýšit v Severní a Jižní Americe a v oblasti Asie-Pacifik (nonwovensindustry.com). Ve střednědobém horizontu rizika pro Pegas z nadkapacity a cenových tlaků netkaných textilií opět porostou. Zpráva nebude mít žádný okamžitý dopad na Pegas, ale budeme pozorně sledovat celou záležitost i využití kapacit (potvrzujeme doporučení Akumulovat). (R. Kramule, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Evropa otevírá týden mírným poklesem, ropa na 29 měsíčních maximech
V pátek americké akciové indexy uzavřely týden oslabením i přes mírně pozitivní únorová data z trhu práce. (S&P 500 -0,74%, Nasdaq -0,5%). Počet vytvořených pracovních míst (v sektorech mimo zemědělství) svými 192 tis. sice nepatrně zaostal za očekáváním (+196 tis.), ale počty vytvořených pracovních míst v soukromých i ve výrobních sektorech očekávání překonaly. Únorová míra nezaměstnanosti se snížila na 8,9% (očekával se naopak mírný růst na 9,1%). Asijské akciové indexy klesaly v reakci na pokračující nepokoje v Libyi, které vyhnaly ceny ropy na 29 měsíční maxima, a prohlášení čínského premiéra, že boj s inflací je pro Čínu hlavní priorita (Nikkei -1,76%, Hang Seng -0,26%). V Japonsku nejméně klesaly tradičně defenzivní síťové sektory a naopak nejvíce sektor základních materiálů z obav, že rostoucí ceny ropy sníží hospodářský růst, a proto i poptávku po surovinách. Evropské indexy zahajují den mírným poklesem. Očekáváme, že se k nim přidá i index Pražské burzy. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.