Středa 26. ledna. Svátek má Zora.

ČEZ za téměř 300 mil. Kč koupil výrobce solárních panelů z Nizozemska

02.12.2021 | 10:43 0 Komentářů

Energetická skupina ČEZ posiluje v oblasti energetických služeb a úspor. Prostřednictvím své společnosti Elevion Group koupila 66% podíl ve společnosti ZOHD Groep, která se zabývá výrobou a instalací solárních panelů zejména v oblasti zemědělství.

Přibližně dvoutřetinový podíl s možností navýšení stál skupinu ČEZ 295 mil. Kč. Stávající majitelé si ve společnosti nechávají minoritní podíl a nadále v ní budou působit. Elevion Group působí v tzv. ESCO službách, což je například řešení v oblasti klimatizací, vytápění, vzduchotechniky nebo dodávky solárních elektráren.

„ZOHD patří mezi lídry v segmentu velkých střešních instalací fotovoltaických panelů, bateriových akumulačních systémů, které poptávají zákaznící Elevionu v Německu a na dalších trzích, a proto se Elevion rozhodl investovat do ZOHD,“ uvedl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. „Segment solárního průmyslu, jako jednu z nejperspektivnějších oblastí moderní energetiky, bere skupina Elevion za příležitost, do které se i do budoucna vyplatí investovat,“ dodal Gazdík.

Akcie ČEZ (BAACEZ) dnes na pražské burze posilují o 0,94 % na 748,50 Kč, pod stejným tickerem za cenu 747,50 Kč se obchodují také na RM-SYSTÉMu.

Zdroj: Hospodářské noviny

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.