Středa 22. září. Svátek má Darina.

ČEZ: výsledky za rok 2010

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

ČEZ dnes představil své výsledky za rok 2010 a výhled na letošní rok. Společnost potvrdila klíčové výsledky za rok 2010, které vyšly minulý čtvrtek. Čistý zisk dosáhl 47,2 mld. Kč (-9,1% r/r), EBITDA 89,1 mld. Kč (-2,2% r/r) a tržby 198,8 mld. Kč (+1,2% r/r). ČEZ poskytl výhled na letošní rok: EBITDA 84,8 mld. Kč (-4,8% r/r) a čistý zisk 40,1 mld. Kč (-15% r/r). ČEZ řekl, že letos očekává nárůst výroby elektřiny o 2,6%, ale stále klesající prodejní ceny (vlivem zpožděného zajišťování) a oslabování € ke Kč budou mít vliv na výsledky. Také nová 32% daň na CO2 povolenky sníží v roce 2011 zisky (ČEZ). Výhled na rok 2011 je asi 9% pod naším odhadem na úrovni čistého zisku, zatímco EBITDA za naším odhadem zaostává asi o 6%. Současně je výhled i pod konsensem trhu. I když je odhadované zvýšení výroby elektřiny o 2,6% v souladu s našimi odhady, vnímáme slabší € ke Kč jako hlavní důvod rozdílu. 32% daň na CO2 povolenky již byla zahrnuta v našem odhadu čistého zisku a věříme, že i v konsensu trhu. Celkově lze očekávat negativní reakci na výsledky. Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Orco: chystá se další restrukturalizace?
Orco údajně pověřilo firmu Rotschild, aby vypracovala možnosti pro finanční restrukturalizaci. Zkoumanými aktivy by byly aktivity Orca v Německu a Rusku (Bloomberg).

Americké indexy v pátek mírnily týdenní ztráty
V pátek americké akciové indexy mírnily týdenní ztráty a posílily. (S&P 500 +1,06%, Nasdaq +0,55%). Revize amerického HDP za 4. kvartál přinesla anualizovaný růst o 2,8% (očekávalo se +3,3%). Konečný údaj lednového indexu spotřebitelské důvěry podle Michiganské univerzity přinesl mírné zlepšení (z 75,5b. na 77,5b.). Světový trh s IPO zatím letos dosahuje velice solidního objemu (meziroční nárůst o 20%; tažený růstem cen komodit) s tím, že vedoucím regionem je Asie. To naznačuje možné pokračování růstu akciových trhů. Asijské akciové indexy rostly po zprávě, že byl vypravený tanker s ropou z části Libye ovládané povstalci, což dává naději, že dodávky ropy budou pokračovat i přes tamní politické nepokoje. (Nikkei +0,92%, Hang Seng +1,56%). V Japonsku nejvíce posiloval finanční sektor a naopak nejvíce oslabovaly síťové sektory. Evropské indexy zahajují týden v blízkosti pátečních závěrečných hodnot. V pátek své výsledky představil Volkswagen, který dosáhl rekordního ročního zisku 6,84 mld. € díky poptávce z rozvíjejících se trhů (především Číny). Akcie na výsledky reagovaly růstem o 7%. Index Pražské burzy začíná den mírným oslabením. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.