Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

ČEZ vypadne z indexu WIG 20

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Největší evropský producent koksovatelného uhlí JSW nahradí od 16. září ČEZ v hlavním indexu polské burzy WIG 20 (Bloomberg).
Hlavní parket ČEZu je Praha, kde má asi 20% váhu v indexu PX. Nicméně vypadnutí z WIG 20 může vést k prodejům ze strany polských penzijních a podílových fondů, které mají WIG 20 jako benchmark (ČEZ má ve WIG 20 1,7% váhu). Dobrá věc je, že na WIG 20 nejsou navázány žádné větší indexové fondy a podobně. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Ranní komentář: VÝPRODEJ č. 2: S&P 500 -6,66 %, Nasdaq -6,9 %!!!
Americké akciové indexy včera zaznamenaly opět rekordní výprodej, tentokrát vyvolaný v sobotu sníženým ratingem USA z AAA (na AA+ s negativním výhledem) od ratingové agentury Standard and Poor‘s (S&P 500 -6,66 %, Nasdaq -6,9 %)! Ratingová agentura Moody’s včera dodala, že potvrzení nejvyššího ratingu USA (z její strany) z minulého týdne je založeno na předpokladu dalšího snižování schodku rozpočtu a pokračování ekonomického oživení. Vzhledem k rozsahu poklesu není příliš překvapivé, že poprvé od roku 1996 oslabovaly všechny akcie z indexu S&P 500. V 14:30 SEČ se zveřejňují jednotkové náklady práce za 2Q (oč. +2,4 % kv./kv.). Dnes zasedá Fed a trh bude s napětím sledovat, jak zareaguje na současné dění na trzích, které výrazně zvýšilo možnost dalšího kola kvantitativního uvolňování. Asijské akciové indexy trochu mírnily včerejší výprodeje z USA a dávají naději, že by dnešní obchodování v Evropě mohlo přinést (alespoň dočasnou) stabilizaci (Nikkei 225 -1,68 %, Hang Seng -2,97 %). V Japonsku se relativně nejlépe dařilo síťovým sektorům a naopak nejhůře sektoru ropa a plyn. Evropské akciové indexy otevírají opatrným růstem (do něho se futures otočily těsně před začátkem obchodování). Na pražské burze očekáváme opatrné obchodování, které nejspíše přinese snížení nedávných ztrát. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.