Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

ČEZ: Výherce tendru na dostavbu Dukovan by mohl v ČR postavit další 3 jaderné bloky

13.01.2022 | 14:31 0 Komentářů

Vítěz výběrového řízení na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany by v České republice mohl postavit až další tři jaderné bloky. Součástí zadávací dokumentace dukovanského tendru je nezávazná opce na stavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín a šestého bloku v Dukovanech.

„Na základě uzavřených smluv se státem nás Ministerstvo průmyslu a obchodu loni v létě požádalo o doplnění nezávazných nabídek ze strany uchazečů na další šestý blok v Dukovanech a na dva nové bloky v Temelíně EDU6 a ETE34 do poptávkové dokumentace. Tento krok jsme učinili,“ uvedl pro ČTK hlavní mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž.

Mezi kandidáty na výstavbu momentálně plánovaného pátého bloku Dukovan patří francouzská společnost KHNP a americká společnost Westinghouse. Podle generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše by mělo být bezpečnostní hodnocení uchazečů dokončeno do konce letošního ledna. Poté může být dle jeho předpokladu tendr vyhlášen.

Akcie ČEZ (BAACEZ) dnes na pražské burze ztrácejí  0,37 % na 810,50 Kč, pod stejným tickerem za cenu 811 Kč se obchodují také na RM-SYSTÉMu.

 

Zdroj: Bloomberg, ČTK

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.