Pátek 07. srpna. Svátek má Lada.

ČEZ ukončuje jednání s Inercomem, proces prodeje bulharských aktiv však pokračuje dál

12.04.2019 | 19:01 0 Komentářů

ČEZ na svém twitterovém účtu oznámil, že ruší kupní smlouvu se společností Inercom o prodeji bulharských aktiv. Důvodem je zmaření splnění odkládacích podmínek (a tím i vypořádání smlouvy) protiprávním jednáním bulharského státu, uvedl ČEZ.

ČEZ s Inercomem podepsal kupní smlouvu loni v únoru (ČEZ ve svých výkazech uvádí cenu 326 mil. EUR, tedy cca 8,4 mld. Kč). V červenci 2018 však transakci zamítl bulharský antimonopolní úřad a celá záležitost se tím zkomplikovala. I přes snahu odblokovat situaci, podání správních žalob jak ze strany ČEZu, tak Inercomu, ke změně postoje antimonopolního úřadu nedošlo. ČEZ tak koncem roku 2018 reagoval na vzniklou situaci a začal paralelně jednat s druhým zájemcem, s firmou India Power (informovali jsme zde). V úvodu letošního roku se pak objevil další uchazeč, konkrétně společnost Eurohold. Tyto dvě společnosti pak začátkem dubna podaly závazné nabídky na bulharská aktiva ČEZu (komentovali jsme zde).

Vzhledem k danému vývoji měl ČEZ na ukončení smlouvy s Inercomem právo a tento krok není překvapivý. ČEZ se tak nyní bude soustředit na vyjednávání s výše uvedenými firmami, prodej aktiv je tedy nadále v běhu. Jak již management ČEZu uvedl na konferenčním hovoru (komentováno zde), celou záležitost ohledně prodeje bude chtít vyřešit do konce letošního roku.

Dnešní zprávu vnímáme neutrálně.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.