Pátek 18. září. Svátek má Kryštof.

ČEZ ukončil odkup vlastních akcií

02.05.2008 | 15:05 0 Komentářů

Společnost ČEZ dnes dle očekávání oznámila, že dnešním dnem ukončila nákup vlastních akcií v rámci tzv. „share buy back“ programu (program odkupu vlastních akcií). K dnešnímu dni ČEZ nakoupil 58 132 355 ks vlastních akcií, což představuje 9,816% z celkového počtu. Protože ČEZ část akcií již vlastnil před zahájením tohoto programu je aktuálně celkově na účtech společnosti 9,998% vlastních akcií. ČEZ realizoval nákup vlastních akcií na základě rozhodnutí valné hromady, konané dne 23. dubna 2007, která přijala kromě jiných i usnesení o nabytí vlastních akcií společnosti do výše 10 procent. Nákup byl zahájen 30. dubna 2007.
Předpokládáme, že takto nabyté akcie budou následně zrušeny. Tato domněnka je podpořena návrhem managementu na zrušení vlastních akcií s výjimkou vlastních akcií držených z důvodu opčního programu, který (návrh) bude k projednání na valné hromadě. Zrušení akcií je již započítáno do našeho modelu.
Pouze připomínáme, že management společnosti dále navrhuje k projednání na valné hromadě další možnost odkupu vlastních akcií ve shodné výši 10% vlastního jmění. Společnost ale upozorňuje, že předpokládá spíše jen částečné využití tohoto limitu v závislosti na úspěšnosti v akviziční činnosti a samozřejmě v úspěšnosti naplňování plánů generování volných peněžních prostředků. Záměrem společnosti je optimalizace kapitálové struktury.
Akcie se aktuálně (13:00 SEČ) obchoduje na úrovni 1222 Kč či +1,8% d/d v návaznosti na celkový pozitivní sentiment. Naše současné doporučení je na stupni Kupovat s cílovou cenou 1,437 Kč.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.