Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

ČEZ stihl zapojit všechny své solární parky

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

CEZu se přesně podle předpokladů podařilo zapojit všechny své solární parky do rozvodné sítě, takže bude moci využít vyšší solární dotace…(HN)
KIT Digital otevře v Číně novou pobočku
KIT Digital podepsal dohodu o spolupráci při založení a provozování nové pobočky v Číně s panem Morse Chenem (zakladatelem a generálním ředitelem jednoho z nejúspěšnějších čínských internetových portálů Yam.com). KIT plánuje otevřít pobočku v Číně na začátku 1Q11, přičemž celkový počet zaměstnanců by neměl překročit 30 osob a počáteční náklady by měly dosáhnout cca 3 miliony USD (Bloomberg).
KIT je již v současné době aktivní na čínském trhu takže žádná velká novinka, nicméně zahájení plného provozu nové pobočky v regionu by mělo dále posílit postavení KITu na rychle rostoucím čínském trhu. (Václav Kmínek, brokerjet České spořitelny)
V poklidné seanci indexy opět posunuly dvouletá maxima
Zámořské akciové indexy při absenci důležitějších makrodat opět mírně posílily a posunuly tak svá dvouletá maxima (S&P +0,1%, Nasdaq +0,15%) opět o něco výše. Asijské trhy dnes spíše smíšené (Nikkei 225 odepsal 1,12%, Shenzen index +0,19). Dnes jsou na programu v USA již tradiční týdenní nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (čeká se další pokles na 415tis.) a index nákupních manažerů v oblasti Chicaga (čeká se mírný pokles na 61b z minulých 62,5b, stále však výrazně konjunkturální číslo). Z amerického realitního sektoru může být zajímavá statistika ohledně rozjednaných prodejů domů za listopad (čeká se růst o 0,8% m/m). Aktuální vývoj futures kontraktů na hlavní indexy indikuje otevření hlavních trhů poblíž včerejších závěrů. Obdobný vývoj se dá očekávat i na pražské burze (V. Kmínek, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.