Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

ČEZ: Spotřeba elektřiny v ČR vzrostla v prvním čtvrtletí o 4 %

29.04.2021 | 13:46 0 Komentářů

Generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš na Twitteru dnes uvedl, že spotřeba elektřiny v České republice v prvním čtvrtletí meziročně stoupla o 4 %. Za nárůstem spotřeby elektřiny stojí vyšší spotřeba domácností z důvodu více doma pracujících lidí i letošní silnější zima, avšak spotřeba byla vyšší o 1 % i po teplotním očištění.

Meziročně vyšší spotřeba elektřiny se týkala všech tří měsíců prvního čtvrtletí. Nejvíce odběr elektřiny vzrostl v březnu – o více než 7 %.

„V loňském roce spotřeba v Česku mírně klesla, od začátku letošního roku už ale opět roste. Zvýšila se meziročně v lednu, v únoru i v březnu. Vyšší je samozřejmě spotřeba domácností, protože lidé dnes ve velké míře pracují z domova. Potěšující ale je, že vidíme jen mírně nižší meziroční spotřebu u podniků, což naznačuje, že se ekonomická aktivita vrací celkově k normálu,“ uvádí Beneš na Twitteru.

Údaje o spotřebě elektřiny v roce 2020 přinesl již dříve Energetický regulační úřad (ERÚ). Spotřeba elektřiny se loni meziročně snížila o 3,5 % na 71,4 TWh, jedná se o pětileté minimum. Na vině jsou podle ERÚ dopady koronavirové pandemie. Spotřeba energie nepoklesla u všech. U domácností meziročně vzrostla o 4,7 %.

 

Zdroj: PSE, Twitter Daniela Beneše

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.