Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

ČEZ: poznámky z konferenčního hovoru k výsledkům za 1. kvartál

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

ČEZ byl docela spokojený s výsledky za 1. kvartál a naznačil, že by mohl zvýšit výhled na 2.-3. kvartál. Avšak okamžitý dopad vyšších cen na Evropské energetické burze na výsledky za letošní rok budou v řádu stovek milionů Kč. Proto podle našeho názoru hlavním zdrojem možného zvýšení výhledu je přecenění opce na MOL. ČEZ řekl, že zajistil ceny elektřiny pro příští rok na 52-53 € za MWh a pro rok 2013 blízko 54 € za MWh. ČEZ nevidí výrazný tlak na změnu schváleného zákona na emisní povolenky (tzn. postupná aukce od roku 2013). Termín na podání národních plánů Evropské unii je 30. září (ČEZ).
Zajištěné ceny elektřiny na roky 2012-13 jsou přibližně v souladu s našimi odhady po oznámení o urychlení předprodejů (21. dubna). Termín na podání národních plánů na přidělení emisních povolenek je relativně blízký. Proto vidíme jako pravděpodobné, že ČEZ získá emisní povolenky na základě schválené legislativy (tzn. postupné snižování od roku 2013 ze 70% na 0%). Takový scénář představuje asi 30 Kč zvýšení naší cílové ceny. Celkově může mít konferenční hovor k výsledkům na trh pozitivní vliv. Potvrzujeme naše doporučení Akumulovat. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
PM ČR: poznámky z konferenčního hovoru
PM ČR včera zorganizoval konferenční hovor, aby projednal provozní výsledky a hlavní body za loňský rok. Celkově dobrou zprávou je, že konkurenti následují zvýšení cen a tak bychom mohli ve 2. kvartálu pozorovat stabilizaci tržního podílu. Na druhou stranu by hráči na trhu mohli být negativně překvapeni relativně slabými exporty (využití kapacit). Protože výsledky za loňský rok byly vcelku daleko od našich odhadů a v letošním roce jsme očekávali zvýšení zisku, zvážíme revizi odhadů v našem modelu směrem dolu, protože vypadá, že pokles tržního podílu je hlubší než očekávaný. Současná cena není daleko od naší cílové ceny a PM ČR vnímáme více neutrálně až mírně negativně. Do dlouhých pozic bychom vstupovali pouze pod cenou 9 000 Kč za akcii (pokud možno okolo 8 500 Kč nebo níže). (R. Kramule, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Unipetrol: další daň z pohonných hmot?
Vláda by měla do konce letošního roku rozhodnout, zda uvalí nový poplatek na rafinérie a importéry paliv pro krytí 13 mld. Kč očekávaných nákladů na zvýšení strategických rezerv z 90 na 120 dní. Náklady na pohonné hmoty by se tak mohly zvýšit o asi 20-30 halířů na litr (HN).
Takový scénář je negativní, protože by odlákal ještě více tranzitní dopravy, aby nakupovala pohonné hmoty v zahraničí s negativním dopadem na retailové marže a objemy. (R. Kramule, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Potvrzeno: Microsoft kupuje Skype za 8,5 mld. $
Včera dokázaly americké akciové indexy opět posílit (S&P 500 +0,81%, Nasdaq +1,01%). V 14:30 SEČ vychází březnová obchodní bilance (oč. m/m nárůst deficitu na 47 mld. $). Své výsledky za 1. kvartál zveřejňovala například společnost Walt Disney (upravený zisk na akcii 0,49$ zaostal za konsensem trhu 0,56$). Dnes své výsledky za 1. kvartál zveřejňují například společnosti Symantec (oč. upravený zisk na akcii 0,36$) a Cisco Systems (oč. 0,37$). Pondělní spekulace o akvizici Skypu Microsoftem za 8,5 mld. $ se potvrdila. Relativně vyšší cena vychází z faktu, že se o Skype ucházel také Google a Facebook. Microsoft plánuje propojení Skypu s Outlookem, herní konzolí Xbox a softwarem do mobilních telefonů. Asijské akciové indexy mírně posilovaly. V Číně se zveřejňovala série dubnových makrodat: index spotřebitelských cen se meziročně zvýšil o 5,3% (oč. 5,2%), nové půjčky v juanech o 5,6% překonaly konsensus trhu a naopak průmyslová výroba rostla pomaleji, než se očekávalo (+13,4% vs. oč. +14,6%). I přes mírně nižší růst průmyslové výroby to vypadá, že utahování měnové politiky v Číně bude pokračovat. (Nikkei 225 +0,46%, Hang Seng +0,02%). V Japonsku nejvíce posiloval telekomunikační sektor a naopak nejvíce klesaly síťové sektory. Evropské akciové indexy začínají obchodování mírným nárůstem. Index pražské burzy začíná obchodování v blízkosti včerejšího závěru. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.