Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

ČEZ postoupil do dalšího kola tendru na Energu

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Polské ministerstvo státního pokladu řeklo, že ČEZ, GDF Suez, PGE, EPH a konsorcium Goldman Sachs a Kulczyk Holding mohou provést due diligence. Polsko prodává 83% podíl v Enerze, která je se 17% podílem číslo 3 na polském trhu s distribucí elektrické energie, zatímco má pouze 1,3 GW (3% tržní podíl) instalované kapacity (Bloomberg).

Trh s distribucí elektrické energie v Polsku hodnotíme jako velice zajímavý, protože je v procesu rostoucí podhodnocené RAB (regulované báze aktiv) vzhledem k účetní hodnotě aktiv. (Petr Bártek, brokerjet České spořitelny)

ČEZ koupil 25 MW solární projekt
ČEZ koupil 25 MW solární projekt v Ralsku, jehož uvedení do provozu se plánuje na konec letošního roku. Kupní cena a další detaily nebyly zveřejněny.
ČEZ původně plánoval letos postavit/koupit 200 MW solární kapacity, aby využil garantovanou vysokou výkupní cenu solární energie v ČR. Avšak po této akvizici má pouze 55 MW a pravděpodobně tak nedosáhne 200 MW. Zpráva je v souladu s komentáři finančního ředitele společnosti po výsledcích za 1. kvartál. (Petr Bártek, brokerjet České spořitelny)

V pátek americké akciové indexy začínaly v mínusu poté, co květnové maloobchodní tržby meziměsíčně klesly o 1,2% (trh však očekával +0,2% m/m). Později se ale dokázaly ze ztrát vymanit (po lepších výsledcích spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity) a v souhrnu za celý den nakonec posílily. (S&P 500 +0,44%, Nasdaq +1,22%). Asijské akciové indexy dnes posilovaly na týdenní maxima (Nikkei +1,8%, Hang Seng +1,12%, MSCI Asia Pacific +1,2%). V Japonsku nejvíce posiloval sektor maloobchodních prodejců a naopak zaostal sektor pojišťoven. Evropské akciové indexy začínají den růstem. V 11h SEČ se zveřejňuje dubnová průmyslová produkce v EMU (oč. +0,5% m/m). Dnes se v ČR žádná makrodata nezveřejňují. Pražská burza zpočátku dne mírně posiluje. (Martin Krajhanzl, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.