Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

ČEZ podá žalobu na Škodu JS, ředitel Beneš chce expandovat do plynárenství a vodárenství

07.11.2016 | 10:30 0 Komentářů

ČEZ u Škody JS nepochodil s předžalobní výzvou k úhradě ušlého zisku kvůli odstávkám Dukovan, chystá tedy žalobu, řekl v rozhovoru pro deník E15 generální ředitel ČEZu Daniel Beneš. Naznačil možnou expanzi do plynárenství a vodárenství.

Společnost ČEZ v červnu poslala Škodě JS předžalobní výzvu k úhradě několika miliard korun jako náhradu ušlého zisku kvůli odstávkám jaderné elektrárny Dukovany. Škoda JS však necítí odpovědnost za vzniklou situaci. Daniel Beneš proto v dnešním rozhovoru uvedl, že společnost dokončuje žalobu o náhradu škody, kterou podá v řádu týdnů.

Beneš v rozhovoru také přiznal zájem o některá plynárenská a vodárenská aktiva. „Zamýšlíme se nad komplexní spoluprací s hlavním městem Praha. Zajímá nás samozřejmě Pražská plynárenská nebo minimálně její obchodní část. Firma dnes patří ze sta procent Praze a my bychom se jí rádi nabídli jako partner,“ řekl Beneš, i když Pražská plynárenská zatím není na prodej. „Díváme se na vodárenství, je to byznys, který je nám blízký. Ale zatím nejsme ve fázi, že bychom zítra dávali někomu nabídku,“ uvedl Beneš k ambicím ve vodohospodářství.

Akcie ČEZu (BAACEZ) dnes posilují o 0,4 % na 462,6 Kč. Podívejte se na naši projekci výsledků za 3Q, které společnost představí zítra ráno.

Zdroj: E15

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.