Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

ČEZ plánuje v roce 2023 rozhodnout o těžbě a zpracování lithia

25.08.2021 | 12:17 0 Komentářů

Ředitel ČEZu Daniel Beneš oznámil novinářům, že ČEZ rozhodne o harmonogramu a způsobu těžby lithia v roce 2023. Finální studie o proveditelnosti by však měla být hotová již v květnu příštího roku.

O zpracování lithia rozhodne ČEZ v roce 2023 tak, aby tomu mohl přizpůsobit výrobou v roce 2025. Skupina chce harmonogram výroby sladit s výrobou baterií do elektromobilů.

Plánovaná továrna na baterie do elektromobilů Gigafactory by mohla s celkovou kapacitou kolem 30 GWh vyrobit ročně 400-800 tis. automobilů, přičemž o partnerech konsorcia by Skupina ráda rozhodla do konce roku, uvedl Beneš. ČEZ a vláda již minulý měsíc podepsaly momorandum o spolupráci na továrně a ministr průmyslu Havlíček potvrdil jednání se společnostmi Volkswagen a LG.

Ložisko rudy, která obsahuje kov pro výrobu baterií, se nachází na Cínovci na Teplicku v Krušných horách, přičemž dvě třetiny zásob leží na české straně a zbylá třetina na straně německé.

Akcie ČEZ dnes na trhu pražské burzy s tickerem BAACEZ rostou o 0,74 % na 678 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie se stejným tickerem rostou o 1,27 % na 680 Kč.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.