Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

ČEZ nalezl alternativní pojištění pro uhelné elektrárny, současné krytí skončí koncem roku

18.06.2021 | 14:27 0 Komentářů

ČEZ oznámil, že nalezl alternativní pojištění pro své uhelné elektrárny poté, co se dosavadní pojišťovny z ekologických důvodů rozhodly koncem roku 2021 ukončit své krytí pro tento zdroj energie.

ČEZ v pátek oznámil, že našel alternativní pojištění pro své uhelné elektrárny. Dosavadní pojišťovny Generali Česká pojišťovna a Česká Kooperativa od skupiny VIG se totiž rozhodly od příštího roku ukončit jejich krytí z důvodu ekologické zodpovědnosti.

Detaily o alternativním řešení pojistného krytí uhelných elektráren ČEZ neuvedl. „Jedná se o jasný trend, toto je vzájemné rozhodnutí,“ komentoval situaci mluvčí společnosti Ladislav Kříž.

„Již jsme zajistili nový systém pojištění našich uhelných elektráren od příštího roku. Tyto zdroje energie na konci životního cyklu budeme zajišťovat, dokud nebudou zcela vyřazeny z provozu.“

ČEZ v minulém měsíci prezentoval strategii plánující odstoupení od většiny uhelných zdrojů do roku 2030. Proporčně se změní poměr takto získané energie na celku ze současných 36 % na 12,5 % a naopak kapacita energie z obnovitelných zdrojů bude navýšena o 6 gigawattů.

Skupina zemí G7 se v neděli zavázala rapidně zvýšit objem technologií a pravidel, které urychlí posun od uhelné energie, včetně ukončení nové podpory v této oblasti od vlády koncem roku 2021.

Akcie ČEZ (BAACEZ) na pražské burze rostou o 0,08 % na 630,00 Kč, na burze RM-SYSTÉM klesají o 0,16 % na 632,00 Kč.

Zdroj: Reuters

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.