Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

ČEZ informoval, že odstávka 4. bloku JE Dukovany skončí o víkendu

19.04.2018 | 13:40 0 Komentářů

ČEZ informoval, že odstávka 4. bloku JE Dukovany skončí o víkendu. Posléze energetická společnost informovala i o kontrolách 3. bloku, které začnou 22.4. a odstávka skončí 12. května.

ČEZ dnes na svých webových stránkách oznámil, že odstávka čtvrtého bloku JE Dukovany skončí tento víkend. Čtvrtý blok v Dukovanech dnes začali energetici připravovat na zahájení výroby. Ukončeny byly kontroly včetně potřebných úprav a započala již fáze náběhu bloku, kdy budou provedeny veškeré potřebné zkoušky před opětovným spuštěním bloku. Blok byl odstaven před týdnem z důvodu kontrol potrubí na sekundární části parogenerátoru. 

Energetici preventivně zkontrolují také stejné části technologie na třetím a prvním bloku. S kontrolami spojenou odstávku třetího bloku využijí k provedení některých plánovaných činností a zefektivnění letošní odstávky pro výměnu paliva. Kontroly na třetím bloku budou zahájeny 22.4., přičemž odstávaka by měla být ukončena 12. května. „Tuto krátkou odstávku využijeme k provedení řady prací, díky kterým budeme moci následně optimalizovat plánovanou odstávku pro výměnu paliva, která je plánovaná na zimu 2018/2019,“ doplnil v tiskové zprávě přímo ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

O odstávce čtvrtého bloku JE Dukovany jsme informovali zde.

ČEZ dnes na pražské burze klesá o 0,28 %.

 

Zdroj: ČEZ

František Mašek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

František Mašek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.